Giresun'da Camgöz oltaya geldi!

Halk arasında eti özellikle cilt kanseri ve kalp rahatsızlıklarını tedavi edici özelliği bulunduğuna inanılan köpek balığı, son zamanlarda balıkçıların ağlarına hatta olta balıkçılığı yapanların oltalarına takılmaya başladı. Köpek balıklarının aç kaldıkla

Giresun'da Camgöz oltaya geldi!
Halk arasında eti özellikle cilt kanseri ve kalp rahatsızlıklarını tedavi edici özelliği bulunduğuna inanılan köpek balığı, son zamanlarda balıkçıların ağlarına hatta olta balıkçılığı yapanların oltalarına takılmaya başladı.
 
Köpek balıklarının aç kaldıkları için sahillere kadar yaklaştıklarını ve denizdeki balık çeşitliliği ve adedindeki azalmanın da bunun en büyük sebebi olduğunu söyleyen balıkçılar, son zamanlarda köpek balığı görmeye iyice alıştıklarını ve en sonunda da tezgahta balığa yer ayırmaya başladıklarını dile getirdi.
 
Camgöz Köpek Balığı'nı Çotanak Balık pazarındaki tezgahında teşhir eden Savaş Kandaz isimli balıkçı "Köpek balığını teşhir amaçlı koyduk. Ancak almak isteyen olursa satabiliriz. Bir buçuk metre büyüklüğündeki köpek balıklarına almak için değil bakmak için yoğun ilgi gösteriliyor. Boyu 1 buçuk metre ve ağırlığı 25 kilo olan köpek balığını oltayla balık tutan arkadaşlardan aldım. Çok fazla müşterisi bulunmasa da satabiliyoruz. Bugünkü tutulan köpek balığına 40 TL’den müşteri bulabildim. Müşterinin isteğine göre hazırlayıp kendisine teslim edeceğiz“ dedi.
 
20140930aw206085_02.jpg

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler