Giresun Üniversitesi çifte diploma peşinde

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın, Dışişleri Bakanlığı'nın davetlisi olarak Azarbaycan’ın başkenti Bakü’de uluslararası bir toplantıya katılarak çifte diploma protokolü görüşeceği belirtildi. Giresun Üniversitesi’nden yapılan açıklamad

Bölgesel 03.10.2012, 13:38
Giresun Üniversitesi çifte diploma peşinde

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın, Dışişleri Bakanlığı'nın davetlisi olarak Azarbaycan’ın başkenti Bakü’de uluslararası bir toplantıya katılarak çifte diploma protokolü görüşeceği belirtildi. 

Giresun Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Uluslararası düzeyde devlet, hükümet, diplomat, sanatçı ve bilim insanlarının yer alacağı Uluslararası İnsani Forum başlığı altında gerçekleşecek toplantıya Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’da katılacaktır. Rektör Attar'a davet, bizzat Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarow tarafından gönderildi ve Azarbaycan Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov tarafından iletildi. Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, Azarbaycan'da kaldığı süre içinde çalışma ziyaretlerinde de bulunacak. Rektör Attar, ayrıca Bakü'de Giresun Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği protokolünün alt yapısının hazırlanması için düzenlenecek toplantıya katılacak. Protokolün en önemli özelliği her iki üniversitede okuyan öğrencilere çift diploma verilmesi. Protokol; öğretim üyesi, araştırmacı değişimi, öğrenci değişim programı, ortak eğitim programı uygulanması, ortak akademik çalışmalar, panel, sempozyum, konferans düzenlenmesi gibi konular içeriyor” denildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@