Gerçek polisleri dolandırıcı sandı

Samsun'da parası dolandırılan şahıs, kendisine yardım etmek için telefonla arayan polisleri de dolandırıcı zannedip polisi alarma geçirdi. Olay, İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda bugün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, emekli 55 yaş

Bölgesel 15.08.2014, 13:50
Gerçek polisleri dolandırıcı sandı

Samsun'da parası dolandırılan şahıs, kendisine yardım etmek için telefonla arayan polisleri de dolandırıcı zannedip polisi alarma geçirdi. 

Olay, İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda bugün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, emekli 55 yaşındaki C.U., Saathane Meydanı mevkisinde dün yanına gelen 25 yaşlarındaki bir kişi tarafından 115 lira parası alınarak dolandırıldı. C.U., polise şikayette bulundu. Polis söz konusu dolandırıcının kimlik tespitini ve yakalanması için soruşturma başlattı. 
Samsun Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, bugün C.U.'yu telefonla arayarak, "Sizi dolandırmışlar. Şahsı yakalamak için sizle buluşup resim teşhisi yapmamız lazım" diye Cumhuriyet Meydanı'nda buluşmak istediler. Kendisini arayan gerçek polisi telefon dolandırıcısı zanneden C.U. bu kez 155 Polis İmdat Servisi'ni telefonla arayıp dolandırılmak istediğini ve dolandırıcı ile buluşacağı yeri haber verdi. Samsun polisi alarma geçti. Ancak, olay yerine giden ekipleri, C.U.'nun yanlış anladığını tespit etti. 
Polis, C.U.'yu dolandıran şahsı yakalamaya çalışıyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@