Fransa'ya öfke dinmiyor

Fransa Senatosunda kabul edilen teklif, Trabzon'da protesto edildi.Trabzonlu Gençler Derneği'nin organizasyonuyla Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişi, Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. Burada İstiklal Marş

Bölgesel 01.02.2012, 16:10
Fransa'ya öfke dinmiyor

Fransa Senatosunda kabul edilen teklif, Trabzon'da protesto edildi.

Trabzonlu Gençler Derneği'nin organizasyonuyla Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişi, Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. Burada İstiklal Marşı okuyan grup, "Soykırım yapmadık, vatan savunduk" şeklinde slogan attı.

Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan Cem Arslan, Fransa'nın kendi çıkarları için Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladığını ifade ederek, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

Alınan bu kararı rant sağlamak için kullanmaya çalışan kişilerin de olduğunu belirten Arslan, şunları kaydetti:

"Bizler Fransa'nın aldığı bu karara asla sessiz kalmayacağız. Biz Trabzon halkı olarak buradan bir kez daha Fransa'yı uyarıyoruz. Bizim tarihimiz nettir ve her şey ile ortadadır. Amerika ve Avrupa, siz kendi tarihinize bakın ve ona göre kararlar alın. Bundan sonra halkımızın Fransız mallarını almamasını öneriyoruz. Son olarak bir kez daha buradan haykırmak istiyoruz. Biz soykırım yapmadık, vatan savunduk."

Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.fransa_protetosu.gif

Yorumlar (2)
ADIL 9 yıl önce
Fransanın yaptığı bu ermeni oyunlarını asla kabul edemeyiz.Tam ermeni ve fransıza yakışan bir demokrasi örneği sergiliyorlar.İşte avrupa avrupa dedikleri gerçek bu.
şafak 9 yıl önce
Mecliste Ermenistanı, Öcalanı, PKK'yı savunanlar olduğu müddetçe değil protesto elimi bile kaldırmam. Ne boykot, ne protesto PKK'yı savunanlar mecliste olduğu sürece bu işlere FRANSIZIM. Ülke Birileri üzerinden sürekli yıpratılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@