Fındıklı ekmek tanıtılacak

 Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından fındık tüketimini arttırmak amacıyla 3 yıl önce başlatılan Fındıklı Ekmek Projesi kapsamında Antalya’da da tanıtım yapılacak.20-24 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 3. Hediyelik Yöresel ve Ge

Bölgesel 14.06.2012, 15:11
Fındıklı ekmek tanıtılacak

 

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından fındık tüketimini arttırmak amacıyla 3 yıl önce başlatılan Fındıklı Ekmek Projesi kapsamında Antalya’da da tanıtım yapılacak.

20-24 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 3. Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda TTB ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ortak stant açacaklar.

Antalya Expo Center’deki fuarda Trabzon’un geleneksel  ve yöresel ürünlerinin broşürlerle tanıtımının yanı sıra meşhur Trabzon ekmeğine fındık unu katılarak imal edilen fındıklı ekmek de dağıtılacak. Bunun yanı sıra 25 gramlık paketler halinde içinde fındığın sağlığa yararlarının Türkçe-İngilizce broşürlerinde yer aldığı fındıklar da dağıtılacak.

Fındıklı Ekmek Projesi kapsamında Trabzon ekmeğine yüzde 12-13 oranında 2-5 mm kalınlığında fındık unu katılarak üretim yapılıyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@