Fındık bahçeleri yenileniyor

Trabzon'da fındık bahçeleri yeni proje kapsamında yenileniyor.

Fındık bahçeleri yenileniyor

Trabzon'da uygulanan proje kapsamında fındık bahçelerinin yenilendiği bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, DOKAP bölgesinde "Fındık Plantasyonlarının Rehabilitasyon ve Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, Trabzon'da ekonomik ömrünü tamamlamış fındık bahçelerinin sökümüne başlandığı belirtildi.

Fındık bahçelerinde yenileme çalışmaları yapıldığı aktarılan açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cahit Gülbay'ın da şu ifadelerine yer verildi:

"2013 yılında paydaşlarımızla ortaklaşa başlatmış olduğunuz fındıkta yenileme çalışmalarına fındık üreticilerimizde bahçelerinin yenilemesi gerekliliği bilinci oluşmuş olduğunu görmekteyiz. Fındıkta yenileme çalışmalarımız DOKAP idaresi tarafından finanse edilerek, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İslam koordinatörlüğünde devam etmektedir. Amacımız bu bölgesel çalışmalarımızın bakanlık politikaları haline getirilerek fındıkta verim ve kalitenin artırılmasını sağlamaktır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
suvali
suvali - 2 hafta Önce

söküp patates dikin kilosu 3 lira fındıktan 10 kat daha fazla kazanırsınız emeğinize yazık....

murat başkan
murat başkan - 2 hafta Önce

ben 10 gündür bahçeyi kesiyorum. her ocakta 3 dal kaldı zahmetine,karına değmez ne zaman artar bende ocakları artırırım ...

Sinan
Sinan - 2 hafta Önce

Mümkün mertebe düz arazileri seçin yenileme yapmak için. Meyilli arazilerde söküp yenileme yapın birde.

banner426

banner443

banner441