7m

Çapkınoğlu

Fadıl Akgündüz neden Trabzon'a taktı!

GEÇMİŞTE Jet Fadıl ismiyle ünlenen Fadıl Akgündüz'ün Trabzonspor'a olan özel ilgisinin arkasında yatan sebep ortaya çıktı. Caprice Gold adıyla Bordo-Mavili Kulübe sponsor olmayı hedefleyen ve isim hakkı üzerinde pazarlıklar yapan Akgündüz'ün, Trabzon'da y

Bölgesel 13.04.2014, 13:47
Fadıl Akgündüz neden Trabzon'a taktı!
GEÇMİŞTE Jet Fadıl ismiyle ünlenen Fadıl Akgündüz'ün Trabzonspor'a olan özel ilgisinin arkasında yatan sebep ortaya çıktı.
 
Caprice Gold adıyla Bordo-Mavili Kulübe sponsor olmayı hedefleyen ve isim hakkı üzerinde pazarlıklar yapan Akgündüz'ün, Trabzon'da yeni bir otel projesine başlayacağı ve 2017'de tamamlanacak olan bu projeye Trabzonspor ismi üzerinden ilgi uyandırmayı hedeflediği belirlendi.
 
Trabzon’un Yıldızlı Mahallesi’nde Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait ve yıllardır askeriyenin “askeri gazino” olarak kullandığı denize sıfır 10 dönümlük araziyle ilgili planlamanın sürdüğü öğrenildi. 
 
Akgündüz’ün Trabzon'da inşa etmeyi planladığı Gold Sarayı, 10.000 m2 proje alanında, 176.300 m2 kapalı alana sahip olarak tasarlandığı ileri sürüldü. 
 
Grubun verdiği bilgiye göre 1.700 oda ve 4.250 yatak kapasitesiyle ülkenin en büyük otellerinden biri olması hedeflenen Gold Trabzon, 61 katlı bir kule üzerine inşa edilecek ve hem otel hem rezidans hizmeti sunacak.
 
Ayrıca otel büyük alışveriş ve eğlence merkezleri ile desteklenecek. Otel ve kompleksi 2017 yılında faaliyete geçecek.
 
Yıldızlı Güven Hastanesi’nin ve Üçyıldız Mağazası’nın deniz tarafında yer alan arazide inşa edilecek otel ve rezidans stadyum ve o bölgedeki yaşam alanıyla entegre edilecek.
 
Çok sayıda marka otelin gelmek üzere harekete geçtiği Trabzon'da yapacağı yatırımı Trabzonspor markasıyla birleştirmeyi hedefleyen Akgündüz'ün bu planının ne derece faaliyete geçeceğini ise zaman gösterecek.
 
Dışardan gelene açık içerdekine kapalı şehir
 
Milli Emlak Müdürlüğü’nün ve hazine arazilerinin otel yapılmak üzere verilmesi yönündeki teşebbüs ne kadar doğru ise Trabzon’un kendi müteşebbislerinin önünü kesmesi o kadar yanlış. Yıldızlı’da Fadıl Akgündüz’ün turizm yatırımının önünü açan devlet aynı bölgede ve denize sıfır noktada otel projesi hazırlayan iş adamı Ahmet Canım’ın önünü kesti. Karayolları’nın hemen yanında denize sıfır, 29 dönüm arazinin ortasından yol geçiren Karayolları, iş adamı Ahmet Canım’ın 1200 yataklı otel projesini kadük etti. Otelin daha önce projesini hazırlayan ve Trabzon’un en mutena yatırımlarından birine hazırlanan Ahmet Canım’ın denizin kıyısındaki 29 dönümlük imarda turizm alanı olarak görülen arazisinin üzerinden yol geçirenler, 250 m ileride kamp yeri ve yeşil alanı imara açarak turizm alanı ilan etti. Fadıl Akgündüz’ün bahse konu araziyi alıp almadığı henüz öğrenilemezken, kendi müteşebbisin önünü kesen Trabzon’un sessiz kalması ilginç bulundu.

Yorumlar (4)
fuat sahin 8 yıl önce
TRABZON SEHRINDEKI YATIRIMLAR ICIN KESINLIKLE TRABZONLU MUTESEBBISLERE ONCELIK VERILMELIDIR..SEHRIMIZ TURIZM ALANINDA YENI YENI GELISMEKTE..TURIZM GELIRLERI SEHRIMIZDE KALMALIKI SEHRIMIZIN TICARET HACMI GELISMELI INSANLAR DAHA COK IS IMKANI BULUP GOC DURUMU ENGELLENMELIDIR..

AYRICA TRABZON KOZMOPOLIT YAPIYA ZAMANLA BURUNUP KULTUREL OZELLIGINI OZELLIGINI KAYBETMEMELIDIR..

BIRAKINDA TRABZONLU KENDI SEHRININ CEFASINI CEKIP YASARKEN BOYLE BIIR FIRSATI TRABZON HALKININ YARARLANMASINA ACIN..

SIZE KALSA DISARIDAN (AKDENIZDEKI TURIZM KROLARI) IHRAC EDECEK SINIZ
zafer bekar 8 yıl önce
Yine Kulaktan dolma haberler yapıyorsunuz .:))) Ahmet Canım size okuyor siz yazıyorsunuz ....Yazık..
MURAT BAŞKAN 8 yıl önce
şimdi bana sayın canımın yaptığı dairelerin maliyelerini ve satış fiyatlarının arasındaki uçurumun neye bağlı olduğunu kim açıklayacak. taş çatlasın 70-80 milyar daire yer-arazi payıda 30-40 olup 100-110 milyarlık bir daire nasıl olurda 270-350-400 milyarlara satılır. biz sayın canımamı güvenim milli emlakları teslim edelim önce birey kendini bölgesine kanıtlamalı ondan sonra destek beklemeli
Halim Bayraktaroğlu 7 yıl önce
Bilinçsiz bilgisiz konu ile ilgili bilgiye sahip olmayan insanlar oldugunuz alalen ortada. siz ve sizin gibilere üzülüyorum züürtün çenesi meselesi bu... Haber benel bir haber bir çok işletme sahibinden bahsedilmiş konu insanların ticarethanelerinin yıkılması ile ilgili Sizler neden Ahmet Canım'ın dairelerinin maliyetini hesaplamaya kalktınız :) haber kanıtlar ile yazılmıştır hiç bir abartı ve eksik yoktur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@