Eski belediye binasının yerinde ne olacak?

HABER61.NET-HABER MERKEZİ-Trabzon Meydan parkında bulunan Eski Belediye Binasını olarak bilinen tarihi binanın ne olacağına dair bilgileri ilk ağızdan dinledik. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı açıklamalada ev habnımlar

Bölgesel 22.08.2014, 17:48
Eski belediye binasının yerinde ne olacak?

HABER61.NET-HABER MERKEZİ-Trabzon Meydan parkında bulunan Eski Belediye Binasını olarak bilinen tarihi binanın ne olacağına dair bilgileri ilk ağızdan dinledik. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı açıklamalada ev habnımlarınada müjde verdi.

Yıkımı devam eden binan akıbetini açıkladı. Gümrükçüoğlu açıklamasında şunları dile getirdi;

Meydan parkı tasarımındaki ratihi binamız üst bölümü misafir kabul salonu, alt bölümü de  Kültür Turizm yönünden Kültür Turizm İl Müdürlüğünün bizimle çalışacağı bir kısım onun dışında da dinlenme kafeteryanın olacağı bir alan olacaktı. Ancak Büyükşehir Belediyesi olduğumuz için ve şehrin merkezinde bulunan Ortahisar belediyesi ile birlikte hizmet binalarının sıkışıklığımızda dolayı orayı biz Büyükşehir Belediyesi’ne ait kabul salonu alt kısımada hizmet ünitelerinin bazılarını yerleştirmeyi planlıyoruz. Bu en azından geçici bir sürede olsa Büyükşehir Binalarının artırılabilmesi için bir müddet böyle devam ettirilecek.

1908meydan1.jpg

TRABZON'A GELENLER...

Arkasındaki avluyu yine Trabzon’da kalanların ve şehrimize dışardan gelenlerin çok rahat bir şekilde kullanabileceği bir şehir meydanı haline getireceğiz.  Bir teşcilli bina var arkada o yine hizmet birimlerimize tahsis edilecek ve İskender Paşa camiinin altıda bu vesile ile düzenlenmiş olacaktır.

1908meydan5.jpg

EV HANIMLARINA MÜJDE!

Belediye Binanın hemen karşı tarafında bulunan (sarı bina) ise hanım kardeşlerimizin yaptığı sanat eseri gibi danteller oymalar gibi el işlerini kendilerini satabileceği ve üst katını da yine hizmet binası haline getireceğiz

HABER:BAHAR KURBAYTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
patriot 7 yıl önce
sakın turizme kazandırmayı dusunmeyın. meydanın ortasında belediye hizmet binası müthiş olur, kalkınmanın anahtarı budur işte. ama bi eksik var meydan parkının yerine de toki konut yapmalı o zaman tamam olur.
adil türk 7 yıl önce
Torpillilermi buraya yerleştirilecek sayın başkan.

Avrasya pazarı kan ağlıyor.Oradaki hanım kardeşlerimizin hepsini bu binalara taşıyabilecekmisin.

Belediyenin bazı kurumlarının burada olması olumlu.

Meydan parkı merkezi bir alan bu açıdan.
mertbuyuk 7 yıl önce
turistlerin boylesıne akın ettıgı bır sehırde buraları gırısımcılere kiraya verip hem kira getirisi hemde sehıre rekabet ortamı yaratabılırsınız. neymıs hızmet bınası ve hanımelı eviymiş, ben onca sehır gezdım hıcbırının sehrın en ugrak yerınde hızmet bınası vb yapı gormedım bunları meydan dısına tasıyamıyormusunuz.
mertbuyuk 7 yıl önce
kendine hizmet binası bulamayıp kent merkesınde turiste hizmet edecek kaliteli iş yerlerine ihtiyac varken burayı belediye olarak kullanıcagını soyluyor . tek kelıme rezalet. hızmet bınası yapamayacak bır beledıye neden buyuksehır oldu. su ve emlak vergılerını zamlamak ıcın mı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@