Erzurum'da göçük: 1 ölü, 3 yaralı

Çaykara Caddesinde, Çaykara iş merkezinin bitişiğinde açılan kanallarda çalışmalar sürdürülürken dün saat 22.30'da toprak kayması meydana geldi. Atık suları taşıyacak borularda kaynak yapan işçilerden 4'ü göçük altında kaldı.Sivil savunma ve itfaiye ekipl

Bölgesel 29.09.2012, 08:17
Erzurum'da göçük: 1 ölü, 3 yaralı

Çaykara Caddesinde, Çaykara iş merkezinin bitişiğinde açılan kanallarda çalışmalar sürdürülürken dün saat 22.30'da toprak kayması meydana geldi. Atık suları taşıyacak borularda kaynak yapan işçilerden 4'ü göçük altında kaldı.

Sivil savunma ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu 4 işçi toprak altından yaralı olarak çıkarıldı. Yaralı işçiler, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı işçilerden Ömer Keleş hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Göçük altından yaralı olarak çıkarılan ve aynı hastanede tedavileri devam eden işçilerin Kenan Özdelen, Emrah Kundakçı, Halil İbrahim Çakmak olduğu öğrenildi. Ayrıca kurtarma çalışmalarına katılan bir sivil savunma görevlisi de gaz sızıntından zehirlenerek aynı hastaneye götürüldü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@