Erdoğdu'da yıkımlar devam ediyor

Trabzon Belediyesi ile Karayolları’nın birlikte yürüttüğü Erdoğdu yolunun genişletilmesi çalışmaları kapsamında kamulaştırılan evlerin yıkımı sürüyor.Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar H

Erdoğdu'da yıkımlar devam ediyor
banner432

Trabzon Belediyesi ile Karayolları’nın birlikte yürüttüğü Erdoğdu yolunun genişletilmesi çalışmaları kapsamında kamulaştırılan evlerin yıkımı sürüyor.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak planlanan 3 kilometre uzunluğundaki Erdoğdu yolunda yapım çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini belirtti.

Göreve gelmeden önce Erdoğdu yolunun 2014 yılına kadar bitirileceğinin sözünü verdiklerini ifade eden Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

“Erdoğdu yolu güzergahında bulunan 173 parselden 160′ının kamulaştırılması tamamlanırken hak sahiplerine bugüne kadar yaklaşık 50 milyon lira ödendi. Kalan 13 parsel için vatandaşlarla görüşme ve mahkeme süreci devam ediyor. Çift gidiş geliş olarak planladığımız Erdoğdu yolu tamamlandığında kentimizin en büyük mahallelerinden biri olan Erdoğdu’nun trafiğinde büyük bir rahatlama meydana gelecek. Etap etap yapımı devam ve Trabzon’un önemli kuzey-güney arterlerinden biri olan Erdoğdu yolu 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacak.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet  sarı
ahmet sarı - 7 yıl Önce

Malesef trabzonda yatırımlar çok yavaş ilerliyor.5000 kişiye iş imkanı denileler doldurulan çamburnu tersanesi yalan oldu.Yeni stadın ihalesi ağustosta yapılacaktı ondanda bir haber yok. Tutturmuşlar bir büyükşehir bizi kandırıyorlar.

plan
plan - 7 yıl Önce

Türkiyenini pekçok yerinde tersane tabelaları var .fakat kapılarıda kilitli durumda.aynı 5000 kişi yalanları başka şehirlerdede var.

banner421