vardallar

Engellilere yüzde 75 indirimli su!

Trabzon'un Araklı Belediyesi aldığı bir kararla engelli vatandaşların suyu yüzde 75 indirimli kullanmasına imkan sağladı.Belediye encümeni, Araklı Özürlüler Derneği Başkanı Yaşar Çakır'ın 'Engelli vatandaşlar suyu indirimli kullansın' başvurusunu değerlen

Bölgesel 02.12.2011, 10:53
Engellilere yüzde 75 indirimli su!

Trabzon'un Araklı Belediyesi aldığı bir kararla engelli vatandaşların suyu yüzde 75 indirimli kullanmasına imkan sağladı.

Belediye encümeni, Araklı Özürlüler Derneği Başkanı Yaşar Çakır'ın 'Engelli vatandaşlar suyu indirimli kullansın' başvurusunu değerlendirerek, engelli vatandaşa büyük kolaylık sağladı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, kendilerine yapılan başvuru üzerine almış oldukları kararın aslında geç kalmış bir karar olduğunu belirtti. Belediye olarak engelli vatandaşlara sahip çıkmaya çalıştıklarını dile getiren Çebi, "Araklı Belediyesi olarak biz çok sayıda sakat arabası dağıttık. Yaptığımız yüzde 75'lik su indirimi ile zaten geçim sıkıntısı çeken ve birçoğu çalışamayan bu kardeşlerimizin hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmış olacağız." dedi.  

Çebi, her sağlıklı vatandaşın özürlü adayı olduğunu ifade ederek, vatandaşın da engellilere bakışını buna göre gözden geçirmesini istedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@