7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

En ilginç kavga nedeni: 23 kişi yaralandı

Osmaniye'de, dün 3'ü polis 22 kişinin yaralandığı düğün evindeki silahlı kavganın, mahalli sanatçıdan "Babam" ve "İnsan yarine kıyar mı" isimli şarkıların istek sırası nedeniyle başlayan tartışmadan kaynaklandığı ortaya çıktı.Görgü tanıkları, düğünde dave

Bölgesel 14.04.2014, 17:13
En ilginç kavga nedeni: 23 kişi yaralandı

Osmaniye'de, dün 3'ü polis 22 kişinin yaralandığı düğün evindeki silahlı kavganın, mahalli sanatçıdan "Babam" ve "İnsan yarine kıyar mı" isimli şarkıların istek sırası nedeniyle başlayan tartışmadan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Görgü tanıkları, düğünde davetlilerin çoğu dağıldıktan sonra içki içtikleri öne sürülen bazı katılımcılar arasında, mahalli sanatçıdan istek şarkı isteme meselesi yüzünden tartışma çıktığını, tartışmanın kısa sürede silahlı kavgaya dönüştüğünü anlattı.

Olay sırasında şarkı söyleyen sanatçı Nurettin Çalışkan da 3'ü polis, 22 kişinin yaralanmasından büyük üzüntü duyduğunu ve olayı kınadığını belirtti.

Önce taşlı, sopalı kavga başladığını sonra silahların kullanıldığını ve olay yerinden kaçtıklarını belirten Çalışkan, şunları söyledi:

"Düğün sahibi, birkaç gün önce beni arayarak askerden yeni gelmiş oğlunun  düğününde şarkı söylememi istedi. 3 saat şarkı söylemek karşılığında yaklaşık 4 bin liraya anlaştık. Düğün programın sonuna doğru misafirlerin bulunduğu taraftan 'Babam' ve 'İnsan yarine kıyar mı? isimli şarkılara istek geldi. Şarkıyı seslendirmeye hazırlanırken istek sırası nedeniyle tartışma çıktı, tartışma kısa süre içinde taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Bazı kişiler, evlerinden getirdiği pompalı tüfeklerle rastgele ateş açmaya başladı. Bir şarkı yüzünden silahların kullanılmasını kınıyorum, olay çok üzücü, çatışma başlar başlamaz ben ve ekibim düğün evinden kaçarak canımızı zor kurtardık."

Düğün için anlaştığı parayı alamadığını ve saçma isabet etmesi nedeniyle enstrüman ve ses sistemlerinin zarar gördüğünü dile getiren Çalışkan, suç duyurusunda bulunacağını kaydetti.

Bazı komşular da düğünde bazı katılımcıların çok fazla alkol tükettiğini, silahlı kavga nedeniyle düğünün yarım kaldığını aktardı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@