banner526

banner533

banner513

"Elini çek Filistin'den"

Trabzon Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Mustafa Yıldız, “Türkiye İsrail'in bu saldırgan tutumundan vazgeçirmek için detaylı barış görüşmelerinden çekilmeli ve İsrail ile olan her türlü anlaşmalar gözden geçirmelidir” dedi. İsrail askerlerinin bölgeden çek

Bölgesel 08.01.2009, 17:04
Trabzon Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Mustafa Yıldız, “Türkiye İsrail'in bu saldırgan tutumundan vazgeçirmek için detaylı barış görüşmelerinden çekilmeli ve İsrail ile olan her türlü anlaşmalar gözden geçirmelidir” dedi.


İsrail askerlerinin bölgeden çekilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Yıldız, “İsrail 2008 yılında Filistin'e başlattığı saldırıları genişletip derinleştirerek sürdürmektedir. Gazze iki haftadır, havadan ve karadan saldırı altındadır.
Bu saldırılarda içinde çok sayıda sivilinde olduğu yüzlerce kişi yaşamını yitirmiş ,binlercesi yaralanmıştır. Devam eden bu saldırı ,daha önceleri yapılmış saldırılar gibi her türlü insani değerin, savaş hukukunun yok sayıldığını ortaya koyan acı bir gerçektir.Şöyle ki saldırılar da hastaneler vurulmakta, ambulanslar hedef alınmakta, fosfor bombaları kullanılmaktadır.
Birleşmiş Milletler acilen devreye girmeli İsrail'in Gazze'de ki işgali sona ermeli ve askerlerini bölgeden çekmelidir. Bu çağrı bütün insanlık içindir.
Bu bağlamada İsrail'in barışın peşinde koşmaktan başka hiçbir şansı yoktur. Çünkü geçmişin de büyük acılar yaşayanlar ancak barış içinde huzur bulabilirler.
Türkiye İsrail'in bu saldırgan tutumundan vazgeçirmek için detaylı barış görüşmelerinden çekilmeli ve İsrail ile olan her türlü anlaşmalar gözden geçirmelidir.
Savaşlar nedeniyle acı çekmiş ve çekmeye devam eden tüm insanların acılarını paylaşıyor. Bu acının insanların savaşlar nedeniyle yaşayacağı son acının olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (2)
karsiyanlal 12 yıl önce
diş hekimleri bu konuda kalkıp açıklama yaparsa bu durumda filistinin düşünüldüğünü değil reklam amaçlı bir çıkış olduğunu anlarım; hangi partinin açıklaması sayın dr bu ; bu arada israillen ilişkilerin kesilmesi için çok geç 50 yıl gömüldük ; zor çıkarız o ilişkiden
TRABZONLU BORDOMAVİ 12 yıl önce
sayın karsiyanlal n.bir meslek örgütünün başkanı israili kınıyorsa bunun neresi reklam?? oda başkanının acıklamasını eleştireceğine kahrolsın israil demeni ve oda başkanını desteklemeni beklerdim.israil belasını kınamak lazım kınayanları eleştirmek değil. nickide zaten tarafını belirliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@