‘Dünya Yürüyüş Günü’ Trabzon'da kutlandı

Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Yürüyüş Günü’ etkinlikleri kapsamında Trabzon’da sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. Ayasofya Kavşağı ile Beşirli aras

Bölgesel 03.10.2012, 18:30
‘Dünya Yürüyüş Günü’  Trabzon'da kutlandı

Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Yürüyüş Günü’ etkinlikleri kapsamında Trabzon’da sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. 


Ayasofya Kavşağı ile Beşirli arasındaki sahil yürüyüş yolunda yapılan sağlıklı yürüyüş etkinliğine Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, Trabzon Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un sporun zirvesinde olduğunu belirterek, “Trabzon’da halkın gücüyle yapmış olduğumuz 5 bin 625 metrelik yürüyüş yolunun ne kadar faydalı olduğunu bu güzel 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle görmüş oluyoruz. Bu konuyu başlatan Sağlık Bakanlığımıza, Trabzon Sağlık Müdürlüğümüze, Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğümüze, Valiliğimize ve Belediyemizle Trabzon halkımızı yürümeye çağırıyoruz. Her gün her zaman yürüyelim. Bir insanımız günde normal bir tempo ile veya hafif hızlandırılmış bir tempoyla her gün 5 bin metre yürürse ömrü boyunca yüzde 40 oranında kalp hastalıklarına yakalanmaktan kurtuluyor. Bu kadar büyük bir ilaç olur mu. Onun için her gün 5 bin metre yürüyelim” dedi.


Öte yandan yürüyüşe katılan vatandaşlara yürüyüşün sonunda su ve elma ikramı yapıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@