7m

uzungöl yayla otel

Dr. Başkan Tıp Bayramını kutladı

 Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gümrükçüoğlu, tıp çalışanlarının özveriyle görevlerini yerine getirdiklerine dikkat çekerek tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Gümrükçüo

Bölgesel 14.03.2014, 12:00
Dr. Başkan Tıp Bayramını kutladı
 Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gümrükçüoğlu, tıp çalışanlarının özveriyle görevlerini yerine getirdiklerine dikkat çekerek tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Gümrükçüoğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
 
       "Sağlık kuruluşlarımızın en küçüğünden, en büyüğüne tüm tesislerinde fiziki şartlarının yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşmasının yanında tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetinden insan onuruna yakışır bir şekilde faydalanması bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Türk hekiminin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde elde ettiği başarılar ve yaptıkları çalışmalar, ülkemiz için bir kıvanç kaynağı olmakla birlikte çağdaşlarıyla boy ölçüşen bir neslin müjdecisi olarak bizlere ümit vermektedir. Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hiç kuşkusuzdur ki bu alanda doktorlarımız, fedakarlıkları ve meslek aşkları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Tıp camiasının her neferinin hiç durmadan şevkle bu ülke insanına hizmet için yollarına devam edeceğine de olan inancımız tamdır. Bu vesile ile tüm sağlık camiasının bu anlamlı gününü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum."
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@