"Dökülecek her kandan Demirtaş sorumlu"

Yeni güvenlik paketine ilişkin, "Hem Meclis'te kıyameti koparacağız hem de sokaklara döküleceğiz." diyen Selahattin Demirtaş'a Başbakan'dan sert tepki geldi. Davutuğlu, "Sorumsuzca bir davranış. Demirtaş'ı uyarıyorum. Dökülecek her damla kandan Demirtaş s

Bölgesel 10.12.2014, 01:15
Yeni güvenlik paketine ilişkin, "Hem Meclis'te kıyameti koparacağız hem de sokaklara döküleceğiz." diyen Selahattin Demirtaş'a Başbakan'dan sert tepki geldi. Davutuğlu, "Sorumsuzca bir davranış. Demirtaş'ı uyarıyorum. Dökülecek her damla kandan Demirtaş sorumludur." açıklamasında bulundu.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu Polonya ziyareti dönüşü uçakta açıklamalarda bulundu. "Çözüm sürecinden rahatsız olan çok çevreler var" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Demokratik taleplere açığız ama şiddete karşıyız" dedi.
 
Silahların bırakılması ve Türkiye'nin terk edilmesi konusunda gerekli adımların atılmadığını söyleyen Başbakan Davutoğlu HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "güvenlik paketini sokakta engelleriz" açıklamalarına da sert tepki göstedi.
 
"DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI SORUMSUZCA"
 
Demirtaş'ın açıklamalarının sorumsuzca olduğunu belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Uyarıyorum. Dökülecek her türlü kandan Demirtaş sorumludur. Değişiklik yok, kamu düzeni Demirtaş'a da lazım " şeklinde de konuştu.
 
"HER TÜRLÜ MASKEYİ İNDİRİRİZ"
 
"Paralel yapıyla örgüt birlikte hareket ediyor" diyen Başbakan Davutoğlu, "Örgütün nerede kimlerle nerede görüştüğünü biliyoruz. Her türlü maskeyi indiririz." dedi.
 
"CHP İLE PARALEL YAPI İŞBİRLİĞİ İÇİNDE"
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile paralel yapının işbirliği içinde olduğunu da iddia etti.
 
TORPİL İDDİALARI
 
CHP'nin KPSS sınavlarıyla ilgili iddialarıyla ilgili de konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Esas olan ehliyet ve liyakattır. Yasal süreçte atama yapılmışsa buna kimse karşı çıkamaz. Kılıçdaroğlu döneminde 444 kişi SSK'ya alındı " dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu kadroların istisnai kadrolar olduğunu söyleyerek binlerce insana görev yasağı mı getireceksiniz?' diye de sordu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@