DKİB'den Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma

Doğu Karadenizli ihracatçılar Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma yaptı

DKİB'den Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) organizasyonunda Gürcistan’ın Tiflis ve Azerbaycan’ın Bakü şehirlerine yönelik olarak “Yapı Malzemeleri ve Tüketim Ürünleri” sektöründe hizmet veren iş adamları bir gezi düzenledi. 


Ekonomi Bakanlığı Daire Başkanı Tayfun Kılıç ve bölgeden 20 inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmanın katıldığı gezi ile ilgili bilgiler veren Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, “Heyete katılan birliğimiz üyesi firmalar, Gürcü ve Azeri partnerleri ile yaptıkları görüşmeler yanı sıra anılan ülkeler yerel piyasalarında gerçekleştirilen yerinde inceleme ve görüşmelerde de Gürcü ve Azeri firma temsilcileri ile ticari iş görüşmeleri yapma fırsatı elde etmiş olup, verimli geçen görüşmeler neticesinde firmalarımız ileriye yönelik ikili dış ticari ilişkilerini potansiyeli ölçeğinde geliştirmeye katkı sağlayacak önemli işbirliklerine imza atmışlardır. Gürcistan Tiflis’te ve Azerbaycan Bakü’de heyete katılan iş adamlarımız bu ülkelerdeki partnerleri ile yapılan organizasyon kapsamında her iki şehirde de ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmişlerdir” dedi.

DKİB'den Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma

DKİB'den Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma

DKİB'den Gürcistan ve Azerbaycan’a çıkarma

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler