kebir reklamı

Demeli her konuda açıklama yaptı!

 Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli Trabzon ve ülke geneliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AK PARTİLİLER MHP’YE ÜYE OLUYOR Demeli, “AK Partililerin MHP’ye üye olduğunu söyleyen Demeli, hükümete sert eleştirilerde bulundu.

Demeli her konuda açıklama yaptı!

banner197

 

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli Trabzon ve ülke geneliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 
AK PARTİLİLER MHP’YE ÜYE OLUYOR
 
Demeli, “AK Partililerin MHP’ye üye olduğunu söyleyen Demeli, hükümete sert eleştirilerde bulundu. Demeli, “AK Parti Trabzon Milletvekilleri Faruk Özak, Safiye Seymenoğlu ve Aydın Bıyıklıoğlu’nu Trabzon’da gören var mı? Bu arkadaşlara sormak lazım 2011 genel seçimlerinden sonra Trabzon’a hangi yatırımı getirdiniz. AK Parti milletvekilleri Trabzon’da siyaseti daralttılar. Ben isterdim ki, iktidar partisi tek başına Trabzon milletvekilleri ilimizi karış karış işlesin fakat ortada vahim bir tablo var. Bir çok AK Parti’ye gönül vermiş vatandaşlarımız artık MHP’ye gelip üye oluyorlar. İl teşkilatımız ve merkez ilçe teşkilatımız sonuna kadar halka açık. İktidar partisi ile aramızdaki fark bu. AK Parti Trabzon İl Başkanı sadece gazetelerde var önemli olan halkın arasında olmaktır. İktidar milletvekillerine sesleniyorum önceki dönem başlanılan yatırımlarla değil sizler ne getirdiniz hangi projeyi yaptınız onun anlatın.
 
HAKKIMIZI HELAL ETMEYİZ
 
“Trabzon merkezde 24 bin 600 oyumuz var. Bu küçümsenmeyecek bir oy potansiyelidir” diyen Demeli, “Gerçekte MHP’li olan bir kişinin seçimlerde kullanacağı oyun başka bir partiye gitmesi halinde biz şehitlerimizin hakkını onlara helal etmeyeceğiz. Trabzon Merkezde 24 bin 600 oyumuz var. Bu küçümsenmeyecek bir oy potansiyelidir. Türkiye bir dönüm noktasındadır. Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili genel seçimi önemli bir fırsattır. Türk Millet MHP’ye yüzünü dönmüş, teveccühünü ortaya koymuştur. Camiamızın ve partililerimizin birlik ve beraberlik şuuru içinde başarıya odaklanarak tarihin bize yüklediği görevin idraki içinde ülkemizi ve milletimizi küresel planların çemberinden çıkararak, huzurlu, mutlu, müreffeh hale getirelim” dedi.
 
MHP’Yİ İYİ ANLATMALIYIZ
 
Demeli, “Varmak istediğimiz nokta, Milliyetçi Hareket Partisi’nin, ülkücü hareketimizin mümtaz kadrolarını ilimizdeki tüm vatandaşlarımıza tanıtarak, onlarla birlikte gönül seferberliği başlatıp amaçladığımız hedeflere ulaşmaktır” dedi. Demeli, “Kendi kendimize siyaset yapma bir yere kadardır. Kendimizi, yani Milliyetçi Hareket Partisi’nin amaç ve ideallerini Trabzon’umuzdaki vatandaşlarımıza bir bir anlatmak, vatandaşlarımızın acılı ve sevinçli günlerinde yanlarında bulunmak ve akabinde de kadrolarımızı tanıtmak durumundayız. Davamızda ve ülkemiz insanlarına çıkar gözetmeksizin hizmet etme konusundaki samimiyetimizi ve muhabbetimizi vatandaşımıza göstermek zorunda olduğumuz için gayretlerimiz bu yöndedir. Bu samimiyet doğrultusunda, önümüzdeki gelecek yerel seçimlerde de Trabzon’da MHP rüzgârı esecektir” şeklinde konuştu.
 
VERDİĞİM SÖZLERİ HAYATA GEÇİRİYORUM
 
Demeli sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikle Milliyetçi Hareket Partisi’ni Trabzon kamuoyuna daha fazla dahil etmeye çalıştım. Basın ile ilgili ilişkilerimize önem verdim, sivil toplum örgütleriyle ilgili ilişkilerimize önem verdim. 
 
Ziyaretler yaptım. Teşkilat içerisinde de İlçelerle, beldelerle, köylerle olan dayanışmayı, bunlar arasındaki bilgi akışını hızlandırdık, ziyaretler yaptım. Dayanışmayı güçlendirme ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni Trabzon kamuoyuna açma konusunda gayretlerim oldu. MHP Trabzon örgütleri olarak tüm arkadaşlarımızla birlikte mahalle mahalle, köy köy, belde belde, ilçe gezilerimiz devam ediyor. Trabzon teşkilatlarında bu güne kadar görev yapan ve bu davaya gönül veren bütün gönüldaşlarımızla bize ve bu davaya verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
 
YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK YOK
[PAGE]
 
“2014 yerel seçimlerinde bütün ilçelerde iddialıyız” diyen Demeli sözlerine şöyle devam etti: “MHP’de ittifak diye bir şey yok. MHP her yerde kendi adaylarıyla seçime girer. Bütün ilçelere aday çıkaracağız. Gecen dönem bir algı oluştu. MHP kendi adayına oy vermez diye. Ben şunu özellikle söylemek istiyorum. Eğer bir MHP’li başka bir adaya oy verirse inanı şehit kanları o insanları çarpar. Kesinlikle hiçbir ülküdaşın ve MHP’linin kendi partisi dışında başka bir siyasi partiye oy vermeyecektir. MHP tabanı her zaman kendi adayına sahip çıkar ve adayını destekler. Biz bu dönem Akçaabat, Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Şalpazarı, Tonya, Düzköy, Beşikdüzü, Maçka, Arsin, Yomra ilçelerinde çok ama çok iddialıyız. Bu iddiamızın ispatı da 2014 yerel seçimlerin akşamı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon 19 ilçesinde iddialı bir şekilde seçimlere hazırlanmaktadır. Kurduğumuz komisyonlar harıl harıl çalışıyor. Her gün ilçelerden rapor alıyoruz, araştırmalar yapıyoruz” diye konuştu.
 
ORTAHİSAR BELEDİYESİ BİZİMDİR
 
Demeli, “Ortahisar Belediyesi’nin seçimlerde kesinlikle MHP’nin olacaktır. Herkes ülkücüyüm ve milliyetçiyim diyebilir. Bunu herkesin demeye hakkı vardır ancak BDP’nin bu demeye hakkı yoktur. 
 
Bugün birleşme günüdür. Gerçekte MHP’li olan bir kişinin seçimlerde kullanacağı oyun başka bir partiye gitmesi halinde biz şehitlerimizin hakkını onlara helal etmeyeceğiz. Trabzon Merkezde 24 bin 600 oyumuz var. 
 
Bu küçümsenmeyecek bir oy potansiyelidir. Akçaabat ile merkez ilçenin oyları Büyükşehir Belediyesi’nin oylarının yarısına tekabül etmektedir. Bu iki yeri alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni de alır.‘Trabzon’da MHP olarak 6 tane belde belediye başkanlığımız bulunmakta, bir tane de ilçe belediye başkanımız vardı ancak oda istifa etti. 
 
İŞİ SONUNA KADAR GÖTÜRECEĞİZ
 
MHP olarak bizde sadece belde belediyeleri kaldı. Bu belde başkanlıklarda kapanacak. Bunlardan bir tanesi Söğütlü Belediyesi. Söğütlü Beldesi Trabzon’un en büyük beldelerinden biri. Bu beldeler kapanarak bağlı olan ilçelere eklenecek. Bu beldelerin kapanması bizi üzmüyor. MHP olarak biz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına talibiz. Merkez belediyesi olan Ortahisar Belediyesini de alacağız. Bu işi sonuna kadar da götüreceğiz. Fakat Büyükşehir belediyesi yasa tasarısında düşündüğümüz bu değildir. İktidar partisi bizi sanki yasaya karşıymış gibi gösteriyor. Hayır MHP ybüyükşihere asla karşı olamamıştır. Sadece iki ilce isteğini her zaman her yerde söylemiştir” diye konuştu. 
 
GENEL BAŞKAN BİZE GÜVENİYOR
[PAGE]
 
MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Genel Merkezin kendilerini görevden alma ihtimali olmadığını ifade ederek, “Ankara’da sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettik. 
Çok güzel karşılandık. Gayet güzel bir atmosferde sohbetimizi gerçekleştirdik. Sayın genel başkanımız bizden Trabzon’daki yerel seçimleri kazanmamızı, yani Trabzon’u almamızı istedi. Biz de bu sorumluluğu yerine getirmek için, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız” şeklinde konuştu. 
 
AKP’Lİ VEKİLLER NE YAPARLAR
 
Demeli, “Güney Çevre Yolu’nun nerede olduğunu bu iktidara ve Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sormanızı istiyorum. Bizim eski arkadaşımız. Bizden ayrıldı. Güney Çevre Yolu’nun maliyeti 1 katrilyon ama Kanuni Bulvarı’nın sadece istimlak bedeli 1 katrilyon. Yapım bedeli farklı. Trabzon halkı bunu bilsin. Orhan beyle bir tartışma programı istiyorum. Gelsin Trabzon’un projelerini anlatsın. Kendisi ağabeyim. Saygısızlık yapmam. Trabzon’un meselelerini bir serbest programda tartışalım. Halk bizi dinlesin. Halkımız kararı versin. 
Ankara’nın projelerini kendi projeleri gibi anlatmayı da bıraksın. Gerçi son dönemde açıklama yaparken ‘Ankara’nın desteği ile yaptığımız işler’ demeye başladı bu da önemli bir gelişme. AK Parti hizmetleri anlatırken vefasızlık yapıyor. Trabzon sahil geçişi, Tanjant buralarda Koray beyin yüzde 80 katkısı var, neden söylenmiyor, takdir edilmiyor?”
 
BU SÜREÇ İHANET SÜRECİDİR!...
 
Yaşananlara ihanet süreci diyen Demeli, “Bilindiği gibi AKP’nin “çözüm süreci” bizimse “ihanet süreci” olarak adlandırdığımız süreçte Sayın Başbakan Türk Milliyetçiliğine karşı sert, tahammülsüz ve düşmanca mesajlar vermekte, Türk Milleti’nin tarih şuurunu ve benlik davasını kırmak için bu mensubiyet kalesini yıkmak istemekte, Türk Milliyetçiliğini ırkçılıkla özdeş göstermekte, hakaretler etmektedir. Dinimizin, ırkçılığa dayanan bir üstünlüğü kabul etmediğini bilmeyenimiz yoktur” şeklinde konuştu. 
 
DİYARBAKIR’DA GERÇEKTEN BÜYÜK BİR AYIP VARDI
[PAGE]
 
 
Çözüm Süreci ve Akil İnsanlar’a sert eleştirilerde bulunan Demeli, “Teröristle masaya oturmak Türk insanının kabul edebileceği bir durum değildir. 21 Mart Nevruz kutlamalarında Diyarbakır’da gerçekten büyük bir ayıp vardı. Orda binlerce insan Nevruz kutlaması adı altında toplandı. 
Fakat Nevruz bayramı değil PKK bayramı olarak kutlandı. Diyarbakır’da AKP’li milletvekilleri yok mudur? AKP Diyarbakır’da yaklaşık yüzde 35 oranında oy almıştır. O Nevruz alanında toplanan insanların hepsi PKK’lı mıydı? AKP’ye oy veren insanlar o meydanda yok muydu?” dedi.
 
TÜRK KİMLİĞİ YOK SAYILMAYA GAYRET GÖSTERİLDİ
 
Türk bayrağı ve Türk kimliği orada hapsedildi. Yok sayılma gayreti gösterildi. Orada Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alındı. Bunu hükümet seyretti. Bir ilçede PKK’lılar polislerin yanından keleşleriyle havaya mermi sıkarak gitti. Buna hükümetin kolluk kuvvetleri müsaade etti. Ama o kolluk görevi yapan kardeşlerimin içlerinin ne kadar sızladığını çok iyi biliyorum. Ben burada istifa etmesi gereken hükümeti lanetliyorum. Önemli olan vatansa gerisi teferruattır” dedi.
 
ÖNLERİNDE TEK ENGEL TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ
 
Hadis-i şerifte; “Kişi milletini sevmekle kınanamaz” denilmektedir diyen Demeli, “Türklüğe ve Türk milliyetçiliğine son günlerde yapılan saldırıların artmasının nedeni Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesine yönelik faaliyetlerin önündeki tek engelin, Türk milliyetçiliği fikriyatı olmasıdır. Ancak ithamlar ne kadar sert ve şiddetli olursa olsun, kim ne derse desin Türk milleti daima bekasını devletiyle bir görmüş ve görecektir. Özellikle 22 Haziran seçimlerinde MHP’nin meclise girmesi, AKP’nin Anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip olamaması Uluslar arası şebekenin ve Sayın başbakanın kimyasını bozmuştur. Sayın başbakan MHP engelini aşamamıştır. Bugün Türkiye’nin en önemli ve öncelikli meselesi, AKP iktidarından kurtulmaktadır.” Türkiye’de yeni bir kurtuluş hareketi, bu zihniyetten kurtulmakla başlayacaktır diyen Demeli, “ MHP’nin inançlı kadroları bu azimle yola çıkmıştır. Yeni bir Kuva-i Milliye ruhu ile yeni bir milli şahlanışı harekete geçirmek, artık Türkiye için bir ölüm kalım meselesi haline gelmiştir. Herkes bilmelidir ki, AKP, yaptıklarının hesabını Türk Milletine mutlaka verecektir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali KAYA - 4 yıl önce
Sayın başkan;senin çalışmalarını izliyor ve takdir ediyorum.Sana helal olsun.Allah yardımcın olsun.Sonuna kadar senin yanındayı.Ne Mutlu Türküm Diyene!