Çöpler altın oldu,engeller ortadan kalktı

 İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen “Çöpünüz Altın Olacak, Engeller Ortadan Kalkacak” kampanyasının kasım ayı altın talihlileri belli oldu.Çöpünüz Altın Olacak kampanyası ile her ay kura çekimiyle çeyrek altın dağıtan İlkadım Belediyesi, eylül ayınd

Çöpler altın oldu,engeller ortadan kalktı

 İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen “Çöpünüz Altın Olacak, Engeller Ortadan Kalkacak” kampanyasının kasım ayı altın talihlileri belli oldu.

Çöpünüz Altın Olacak kampanyası ile her ay kura çekimiyle çeyrek altın dağıtan İlkadım Belediyesi, eylül ayındaki altın kazanan talihlilerine altınlarını Acem Tekkesi’nde düzenlenen törenle teslim etti. Altın teslim töreninin ardından kasım ayı ‘Çöpünüz Altın Olacak, Engeller Ortadan Kalkacak’ projesinin kura çekilişine geçildi. Yapılan kura çekilişi sonrası akülü arabanın sahibi 059015 bilet numarası ile İsmet Yazıcı isimli vatandaş oldu. Bugüne kadar engelli vatandaşın yüzünü güldüren İlkadım Belediyesi, her ay ücretsiz olarak akülü araba vermeye devam edeceği öğrenildi.

Acem Tekkesi’ndeki kura çekilişi sonrasında İsmet Yazıcı’nın ikamet ettiği adrese giden İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları akülü aracı sahibine teslim etti. Akülü aracı görevlilerden teslim alan Yazıcı ailesi, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a teşekkür etti.

Amaçlarının İlkadım ilçesindeki engelli vatandaşları toplama kazandırmak olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Taş, “Çöpünüz Altın Olacak, Engeller Ortadan Kalkacak kampanyası ile maddi durumu yetersiz, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara her ay kura sonucu verilen akülü araçları evlerine giderek teslim ediyoruz. Engellilerin, yaşadığı problemlerin farkındayız. Amacımız İlkadım ilçesindeki engelli vatandaşları topluma kazandırarak, onların hayatla olan bağlarını güçlendirmek” dedi.

Kura çekilişine İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Burhan Taş’ın yanı sıra, İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Sakatlar Derneği Halkla İlişkiler Müdürü Selahattin Asan, Orta Karadeniz Engelliler Derneği Komisyon Başkanı Serap Dilek, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513