Çömlekçi'de Kentsel Dönüşüm

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi'de gerçekleştirilecek kentsel dönüşümle ilgili olarak gelecek haftadan itibaren hak sahipleriyle görüşmelere başlanacağını belirtti.Trabzon Belediye Meclisi ekim ayı ilk toplantısını gerçekleştir

Bölgesel 01.10.2012, 17:27
Çömlekçi'de Kentsel Dönüşüm

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi'de gerçekleştirilecek kentsel dönüşümle ilgili olarak gelecek haftadan itibaren hak sahipleriyle görüşmelere başlanacağını belirtti.

Trabzon Belediye Meclisi ekim ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, meclisin açılışında yaptığı konuşmada, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile ortaklaşa yapılacak Çömlekçi Kentsel Dönüşümü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan nihai olurun bugün çıkmasını beklediklerini açıklayan Gümrükçüoğlu, gelecek haftadan itibaren de hak sahipleriyle görüşmelere başlanacağını söyledi.

Kentsel döşüm sarısında hiçbir vatandaşın mağdur olmasını istemediklerini dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, "Çömlekçi bu şehrin dev bir projesi. Etap etap yapılacak ve çok geniş bir alanda uygulanacak projenin kesintiye uğramadan devam edebilmesi için hak sahibi vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz." dedi.

İldeki doğalgaz çalışmalarına da değinen Gümrükçüoğlu, şuana kadar 16 bin 700 konut ve iş yerine doğalgazın ulaştırıldığı bilgisini verdi. 6 bin 518 konut ve iş yerinin doğalgaz kullanmaya başladığını kaydeden Gümrükçüoğlu, bunun oldukça düşük bir rakam olduğuna dikkat çekti.

Gümrükçüoğlu, doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması için de gerekli teşviklerin ve kampanyaların yapılması gerektiğini anlattı. Trabzon'un tümüne doğalgaz verilmesinin 2015 yılı sonuna kadar sarkabileceğini söyleyen Gümrükçüoğlu, Beşirli bölgesine gaz arzının sağlanması için o bölgedeki karayolu bölümünün zorunlu olarak belediye uhdesine alınacağını ve bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti. Başkan Gümrükçüoğlu, şehrin geleceği için önemli gördükleri Kanuni Bulvarı'nın ihalesinin de 5 Ekim'de yapılacağı dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@