alexa metrics

banner536

Çömlekçi için çağrı yaptı

 Trabzon’un Çömlekçi-İskenderpaşa Mahallelerini koruma, Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği’nin Çömlekçi Kentsel Dönüşümü’yle ilgili tepkilerine dün bir yenisi daha eklendi. Çömlekçi-İskenderpaşa Derneği Başkanı Dursun Ali Düzenli, Trabzon Gazeteciler Cemiy

Bölgesel 02.02.2013, 08:31
Çömlekçi için çağrı yaptı

 

Trabzon’un Çömlekçi-İskenderpaşa Mahallelerini koruma, Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği’nin Çömlekçi Kentsel Dönüşümü’yle ilgili tepkilerine dün bir yenisi daha eklendi. Çömlekçi-İskenderpaşa Derneği Başkanı Dursun Ali Düzenli, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na tepki göstererek, “Onca çağrımıza, davetimize rağmen yüzde 80 oy aldığı Mahalle’ye dört yıldan beri gelip neden vatandaşlarla bu konuyu konuşmuyorsun” dedi. 
 
BU DARGINLIK NİÇİN?
Düzenli, “Belediye seçimlerinden önce 61 proje takdimi yapılmıştı. Bu projelerin birincisi Çömlekçi Projesi idi. Defalarca vatandaş ve dernek olarak uyarımıza, ‘Sayın Başkan, gel derdimizi bir dinle’ dememize rağmen Çömlekçi’de bir toplantı yapılmadı. Bu dargınlık niçin. Belediye Başkanı olarak sen Çömlekçi’de yüzde 80 oy aldın. Bu senin birinci projen olmasına rağmen niçin 4 yıldır Çömlekçi’de toplantı yapmıyorsun” diyerek tepki gösterdi. Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Çolak’tan projeyle ilgili bilgi istediklerini söyleyen Düzenli, “Bir baktık dağ fare doğurmuş. Burada 470 adetlik konut var. 3-5 tane 17 katlı proje var. Ben 35 yıllık mühendisim. Mühendislik hayatımda şunu öğrendim; sosyal dokunun dikkate alınarak proje yapılması temel esastır. Madem bina katlarını 15-17’ye çıkarıyorsun, bu kentsel dönüşümde var olan insan sayısının 3-4 katı kadar bir planlama yapacaksın ki, kat karşılığı verdiğin zaman oradan müteahhit de vatandaş da hakkını alsın. Ne yazık ki böyle bir yol izlenmemiştir” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (2)
eMiCe 9 yıl önce
Yani Başka İşi yok %80 oy aldığı mahalleye gelecek. Başkan İşini Bilir Sizde Bakın İşinize :D:D
adil türk 9 yıl önce
İşleri hep oyalıyorlar.Limana ,terminale,Havaalanına gelen yabancıların ilk gözüne çarpan yer bu bölge .Her nedense buranın önemini anlayamıyorlar.Yok proje tamam yok ilk binayı yıktık.Hani başladınızmı.Vatandaşla rla oturup konuştunuzmu.:? Yıkımlar nezaman başlayacak:?

O limana gelen kömür ve maden rezervleride başka bir limana planlanmalı ve bu çirkin görüntü ortadan kaldırılmalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@