7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

CHP'de İstifa isyanı!

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından CHP’de istifa polemiği başladı. CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim düzenlediği basın toplantısında milletvekilliği seçimlerinde hesabı olanların kendisini istifaya davet ettiğini söyledi. İstifayı düşünme

Bölgesel 08.04.2014, 09:12
CHP'de İstifa isyanı!
30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından CHP’de istifa polemiği başladı. CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim düzenlediği basın toplantısında milletvekilliği seçimlerinde hesabı olanların kendisini istifaya davet ettiğini söyledi.
 
İstifayı düşünmediğini belirten CHP Giresun İl Başkanı Karaibrahim “Seçim çalışmaları başarı veya başarısızlıkla eş değer değildir. Çalışırsınız ancak seçimi kazanamayabilirsiniz. Bu başarısızlık anlamına gelmez. Hedefimiz Giresun’da üç olan CHP’li belediye sayısını altıya yükseltmekti ancak tam tersi oldu. Bu çalışmadığımız anlamına gelmez. İstediğimiz başarıya ulaşamadık. Seçimlerle ilgili olarak ilçe ve ilde parti yöneticilerimiz bir araya gelerek sebep, sonuç ilişkilerini değerlendireceğiz. Daha sonra da parti meclisimizle ayrı bir değerlendirme yapacağız. Biz de bir başarısızlık varsa bunun nedenini bilmek, öğrenmek en doğal hakkımızdır” dedi.
 
Kargaşa olur
 
İstifasının istenme nedeninin seçim sonuçları olmadığını da kaydeden Karaibrahim “İstifa etmemi isteyenler seçim sonuçlarıyla alakalı bir konu olduğunu sanmıyorum. Herkes nasıl çalıştığımızı gördü. İlçe teşkilatlarımızda belediye başkan adayları ön seçimle belirlendi. İlçe teşkilatları kimi aday görmek istediyse o isim aday oldu. Ancak partiyi dizayn etmek isteyenler var. Milletvekilliği seçimlerine başka yönetimle gitmek isteyenler var. İstifamızın istenmesi milletvekilliği seçimlerinde hesabı olanların hareketidir. İstifa etmeyi düşünmüyorum çünkü istifa etmem halinde bir ay içerisinde kongreye gidilmek zorundadır ve önümüzde bir cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partiyi kongre kargaşası içerisine bırakmak istemiyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@