"Cennetteki Çöplük" Belgeseli

 Fatih Akın'ın yönettiği "Cennetteki Çöplük" belgeseli için Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu beldesinde özel gösterim yapıldı. Çekimleri yaklaşık 5 yıl süren ve tamamına yakını Sürmene Çamburnu Kutlular Katı Atık Düzenli Depolama sahasının bulunduğu Çambur

Bölgesel 16.09.2012, 08:52

 

Fatih Akın'ın yönettiği "Cennetteki Çöplük" belgeseli için Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu beldesinde özel gösterim yapıldı.
 
Çekimleri yaklaşık 5 yıl süren ve tamamına yakını Sürmene Çamburnu Kutlular Katı Atık Düzenli Depolama sahasının bulunduğu Çamburnu beldesinde çekilen belgesel için beldede özel gösterim düzenlendi.
 
Çamburnu Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen ve belgeselin yönetmeni Fatih Akın'ın da katıldığı gösterime, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
Akın, gösterim öncesi yaptığı konuşmada, belgesel çekilirken Çamburnu'nda özel bir gösterim yapacağına söz verdiğini belirterek, "Verdiğim sözü tuttum. Çok mutluyum. Sizin aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.
 
Alman yapımı 98 dakikalık belgesel filmde Fatih Akın, Trabzon yakınlarındaki Çamburnu köyü halkının 2007 yılında beldelerine kurulan çöp depolama merkezine karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor.
 
Belgesel, 65. Cannes Film Festivali'nde yarışma dışı özel gösterimler bölümünde seyirciyle buluşmuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@