Çeçenlerin kaçırdığı Avrasya Feribotu...

 Türkiye gündemine 1996 yılında düşen Avrasya isimli feribot denizlere veda etti.16 Ocak 1996 yılında Muhammed Emin Tokcan ve Çeçen mücahitlerle birlikte Trabzon limanında bulunan Avrasya feribotunu kaçırmıştı. O dönem Türkiye gündemine düşen Avrasya feri

Bölgesel 18.12.2012, 09:37
Çeçenlerin kaçırdığı Avrasya Feribotu...

 

Türkiye gündemine 1996 yılında düşen Avrasya isimli feribot denizlere veda etti.

16 Ocak 1996 yılında Muhammed Emin Tokcan ve Çeçen mücahitlerle birlikte Trabzon limanında bulunan Avrasya feribotunu kaçırmıştı. O dönem Türkiye gündemine düşen Avrasya feribotu bir daha Türkiye’nin hafızalarından silinmemişti.

Avrasya Feribotu uzun yıllar Trabzon ile Rusya’nın Sochi kenti arasına yolcu ve yük taşımıştı. Trabzon limanının efsane gemileri arasında yer alan Avrasya Feribot’u Trabzon’dan başka bir limanın denizcilik firmasına satılarak Trabzon Sochi hattına veda etmişti.

Diğer firmada uzun ömürlü olmayan Avrasya Feribotu tuzla gemi tersanesinde çekilerek parçalandı. Böylelikle bir zamanlar Türk denizcilik tarihinin efsanesi Avrasya Feribotu denizlere veda etti. 

Yorumlar (1)
A. Nevzat Doğru 8 yıl önce
Bir dönem Trabzon esnafına, çalışanına ekmek , iş aş taşımış bir gemiydi ,gelişi dört gözle beklenirdi . Karaköy limanına her an için demirli 20 Rus gemisi varken , İstanbuldan terörist gelip Trabzondaki gemiyi kaçırır ! Olacak iş değildi ! Kaçırılması Trabzona ekonomik zarar vermiştir , organize edenlerin Allah belasını versin !

Gelişmelerden Haberdar Olun

@