Çay kanununa Ziraat'tan red

Rize Ziraat Odası Odası Başkanı Nevzat Paliç, Ticaret Borsası Başkanlığı'nda hazırlanan Çay Kanunu Tasarısı'na destek vermediklerini açıkladı.Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, kurulması planlanan Çay Emtia Borsası'nın alt yapısı olarak Rize Ticaret

Çay kanununa Ziraat'tan red

Rize Ziraat Odası Odası Başkanı Nevzat Paliç, Ticaret Borsası Başkanlığı'nda hazırlanan Çay Kanunu Tasarısı'na destek vermediklerini açıkladı.

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, kurulması planlanan Çay Emtia Borsası'nın alt yapısı olarak Rize Ticaret Borsası Başkanlığı'nda oluşturulan komisyon tarafından hazırlanan Yeni Çay Kanunu taslağına destek vermediklerini açıkladı. Paliç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu taslağa odamızın da destek verdiği söyleniyor.

Ziraat Odası olarak biz bu taslağa katılmıyoruz. Bu kanun Çaykur'u ortadan kaldıracağından ve çay müstahsillerinin aleyhinde olduğundan katılmamız mümkün değildir. Rize Ziraat Odası tarafından biz Çaykur'u ve müstahsili koruyan kendi taslağımızı oluşturup meclise sunacağız”dedi.
Ulusal Çay Konseyi, Rize Ticaret Borsası, Çaykur, Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası, Rize Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Hindistan Brokerler Birliği ve Sri Lanka Çay Kurulu'ndan temsilcilerin oluşturduğu komisyon tarafından hazırlanan ve 12 bölüm, 22 madde ile16 sayfadan oluşan kanun taslağının, Ocak ayı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bölgesel