7m

Çapkınoğlu

Canalioğlu'ndan Fenerlileri kızdıracak sözler!

CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, bordo mavili kulübe verilen 6 maçlık cezanın çok ağır olduğunu savundu. Federasyona da seslenen Canalioğlu, "TFF, bizim 2010-11 sezonunda hak ettiğimiz şampiyonluk kupasını ve

Bölgesel 17.03.2014, 15:01
Canalioğlu'ndan Fenerlileri kızdıracak sözler!

CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, bordo mavili kulübe verilen 6 maçlık cezanın çok ağır olduğunu savundu. Federasyona da seslenen Canalioğlu, "TFF, bizim 2010-11 sezonunda hak ettiğimiz şampiyonluk kupasını versin" dedi.

CHP Trabzon milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor’un Fenerbahçe maçında hak etmediği bir ceza ile karşı karşıya kaldığını belirterek, "Sahaya yabancı cisimler atılabilir ama taraftar sahaya inmemiştir. Bu nedenle 6 maçlık ceza çok ağır bir cezadır. Maalesef Türkiye’de Trabzonspor ve Trabzon şehri üzerinde anlaşılmayacak bir şekilde baskı uygulanmaktadır. Bu kentin güvenliğini sağlarken de balkonlara silahlı güçler konulmaktadır. Bunu Trabzon kenti hak etmiyor. Trabzonspor taraftarı bunu hak etmiyor. 1996 yılında beri yaşanan Fenerbahçe gerginliği, bu maçta da kendini göstermiştir. Taraftarların kontrolü noktasında yönetim etkili tedbirler almamıştır. Trabzon Valisi, Belediye Başkanı ve Trabzonspor Başkanı, taraftar grup başkanlarıyla bir araya gelseydiler, Fenerbahçe’yi burada yenip gönderelim noktasında görüşmeler yapsaydılar, sonuç bizim lehimize olurdu. Fenerbahçe de buradan yenilgiyle giderdi. 

 

Kenti tanımayan bilmeyen insanlar, Trabzonspor’un kenti için ne kadar önemli olduğunu anlamayan insanlar, maç öncesi almış oldukları sözde tedbirlerle Trabzonspor taraftarını germiştir. Verilen 6 maçlık ceza çok ağırdı. Yönetim kurulu, Tahkim Kurulu’na gidecektir. Tahkim bu kararı yeniden gözden geçirecektir ve bu kadar ağır cezayı hak etmediğimizi tescil edecektir. 2010-11 sezonunda emeğimiz alınmıştır. Bunu her yerde söylüyoruz. Bu emeğimizin karşılığı kupayı almamızdı. Bütün bunlar üst üste geldiği zaman Trabzon kenti bir kaos ortamına girmiştir. Trabzon olarak bu olaylara kitlendiğimiz sürece Trabzon’un işsizliğini, Trabzon’un neden göç verdiğini, teşviklerin yeterli olmadığını, emeklilerin durumunu konuşamıyoruz. TFF, bizim 2010-11 sezonunda hak ettiğimiz şampiyonluk kupasını versin ve sonra verilen ağır cezayı Tahkim Kurulu yeniden gözden geçirsin" diye konuştu.

 


Yorumlar (6)
tarık buğra 8 yıl önce
ne kadar trabzonspor üzerinden siyasetyapmaya çalışsanda nafile.bu söylediklerini önce senin genel başkanının söylemesi gerek
erdem aksoy 8 yıl önce
Saat 5 e federasyon Trabzonspor un kupasını verecekmiş.Mesaj yerine ulaşmış.Arkadaş artık bunu kimse yemiyor.Önce genel başkanın bu olayı anlaması yada anlıyorda anlamamış gibi davranmasını bırakmalı.Rey uğruna yapamayacağınız şey kalmamış.Gerçekten dinini vatanını milletini düşünen Hazreti Ömer adaletli bir baba yiğit bu Ülkenin başına ne zaman geçecek.
zafer günaydın 8 yıl önce
Ne utanmaz kişilersiniz be..Senin o hırsızları kollayan bakan çocuklarını aklayan genel başkanın ne yaptı?Fenerbahçeyi kollamadımı?Rıdvan Dilmenin demecini bul oku..Ne diyordu başbakan kadıköyde yuhalanırken ''başbakan Fenerbahçe için çok şeyler yaptı..Bu taraftar bunu nasıl unuttu''demişti..Evet aynen öyle bu başbakan olmasaydı Fenerbahçe şimdi 3.ligdeydi..Daha öncede vaolkan Canalioğlu yine başbakanınızın böyle bir demeci yüzünden bld. bşk. olmuştu..Trabzonsporun hakkını her kim yiyorsa Yüce Allahın gazabı o camianın üzerine olsun..Her kim o camiaya destek veriyorsa Yüce Allahın gazabı onlarında üzerine olsun..Ayıptır be şampiyonluğumuz çalınıyor..Hala utanmadan savunuyorsunuz..Sizde hiç akıl yokmu..
onur 8 yıl önce
ya şike suçunu azaltma oylamasında akp milletvekilleriyle oylamaya katılmayan veya kabul oyu veren bunlar değil mi.sadece koray aydın red verdi.beni mhp yanlısı sanmayın benim partim meclise giremeyecek belkide hiç ama koray aydının gösterdiği meclis tutanaklarını gördüğüm için dedim bunları
Volkan Kantarcı 8 yıl önce
akp'nin cikartip oylattigi fenerbahce'yi aklama kanununa ve haksizliga karsi duran Volkan abinin yaninda bir tek Trabzon'un akp'li vekili mi vardi? Trabzonpsor'a baskanlik, bu ulkeye bakanlik yapan faruk ozak bile sesini cikarmamistir, nerdeydi erdogan bayraktar ve digerleri? Hakkimizi yiyen sucu tescilli federasyon baskanini ben secip yollamadim Trabzonspor'un hakkini ye diye, akp yol verdi git feneri akla diye! Kimse bos konusmayacak, sporu siyasete akp'li sozde Trabzonlu ve Trabzonpsor'lu vekiller alet etmistir! Siyasi partilerinin aldigi karara aynen uymuslar, feneri aklayin demislerdi! Yaziklar olsun!!!!
onur 8 yıl önce
volkan kardeş bence yanıldığın birşey var o da yasaya volkan canalioğlunun dik durmasıdır.trabzon milletine öyle demişti ama koray aydın trabzon haber sitelerinde gösterdiği resmi belgeyle gerçeği ortaya koymuştur.o belge yani meclis tutanağında sadece koray aydın red verdi diğerleri ya kabul dedi ya oylamaya katılmadı.resmi evrakları baz alın.sırf partizanlık yapıp lafa takılmayın.benim partimin meclise girmeyeceğini diyeyim.partim meclistede yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@