banner536

banner526

banner533

Çalınan nüfus cüzdanı başına dert açtı

Rize'de 12 yıl önce nüfus cüzdanı çalınan Hakan Turanlı, ''hırsızlık ve mala zarar verme'' iddiasıyla 4 kez gözaltına alındı ancak olay ortaya çıkınca serbest bırakıldı.Turanlı,yaptığı açıklamada, 2001 yılında amatör futbolcu olduğunu, maç sırasında soyun

Bölgesel 22.01.2013, 13:10
Çalınan nüfus cüzdanı başına dert açtı

Rize'de 12 yıl önce nüfus cüzdanı çalınan Hakan Turanlı, ''hırsızlık ve mala zarar verme'' iddiasıyla 4 kez gözaltına alındı ancak olay ortaya çıkınca serbest bırakıldı.

Turanlı,yaptığı açıklamada, 2001 yılında amatör futbolcu olduğunu, maç sırasında soyunma odasına giren kişi veya kişiler tarafından, nüfus cüzdanının çalındığını, bunun üzerine gerekli yasal başvuruları yaptığını söyledi.
 
Yeni nüfus cüzdanı çıkarttığını ifade eden Turanlı, ''Ancak üç yıl sonra ifade için Rize Adliyesi'ne çağrıldığımda İstanbul Bostancı'da hırsızlık yaptığım iddiasıyla karşılaşınca şoke oldum. Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hırsızlık yaptığım ve cezaevine girdiğim, şartlı tahliye ile serbest bırakıldıktan sonra yine suça karıştığımı söylenince şaşırdım.
 
Yapılan incelemede zanlının, nüfus cüzdanımı fotoğrafımı değiştirerek kullandığı ve başta hırsızlık olmak üzere birçok suça karıştığı anlaşıldı. Suçun işlendiği saatlerde amatör maçta oynadığımı maç raporlarıyla ispatlayınca mağduriyetim ortaya çıktı ve üst mahkemeye davanın yenilenmesi için müracaat edince beraat ettim'' diye konuştu.
 
Kimlik bilgilerinin halen kullanıldığını ve mağduriyetinin artarak devam ettiğini dile getiren Turanlı, ''Kontrol noktalarında sabıkam olduğu söylenerek her seferinde üzerim aranıyor. 'Hırsızlık ve mala zarar verme' iddiasıyla 4 kez gözaltına alındım, her seferinde haklılığımı ispatlayana kadar büyük sıkıntılar çektim. Düğünüme bir hafta kala eşimin çalıştığı hastahaneye kelepçe ile götürüldüm. Hayatımın üç gecesini nezarette geçirdim. Bu olay bana maddi ve manevi sıkıntı veriyor'' dedi.
 
Şahsın yakalanamaması nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini vurgulayan Turanlı, kaybolan nüfus cüzdanının başına bu kadar büyük dert açacağını tahmin etmediğini, insanların nüfus cüzdanlarını çok iyi koruması gerektiğini sözlerine ekledi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@