7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Burakcan memleketi Giresun'da

Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından önceki gün yapılan gösteriler sırasında Beyoğlu'nda iki grup arasında çıkan kavgada silahla vurularak hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nın cenazesi, Alucra ilçesindeki baba ocağında gözyaşlarıyla karşılandı

Bölgesel 14.03.2014, 10:33
Burakcan memleketi Giresun'da

Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından önceki gün yapılan gösteriler sırasında Beyoğlu'nda iki grup arasında çıkan kavgada silahla vurularak hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nın cenazesi, Alucra ilçesindeki baba ocağında gözyaşlarıyla karşılandı.

Konvoy eşliğinde Karaağaç Mahallesi'ndeki baba ocağına getirilen Karamanoğlu'nun cenazesi, anne Huriye Karamanoğlu ve yakınlarının ağıtları ve gözyaşları eşliğinde eve alındı.

Burada helallik alınmasının ardından Karamanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze namazının kılınacağı Ulu Cami'ye götürüldü. Camide, Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu ile AK Parti Alucra Belediye Başkan adayı olan dayısı Asım Kaymakçı, taziyeleri kabul ediyor.


Öte yandan, ilçedeki iş yerlerinde ve sokaklarda Türk bayrakları ile üzerinde Karamanoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu dövizler yer alıyor.

İlçe merkezinde de bir grup, Türk bayrağı eşliğinde tekbir getirerek "Hepimiz Burak'ız" şeklinde slogan atıp yürüyüş gerçekleştirdi.

Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi, cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Karaağaç Mahallesi'ndeki Alucra Şehitliği'nde toprağa verilecek.


Yorumlar (2)
misafir. 8 yıl önce
allah rahmet etsin, gençlerimiz ölmesin, daha dün bu ülkede Türk yok etnik guruplar var deyip, bayrağımıza bile ters gözle bakıp Türk bayrağı satanları bile gözaltına alırken ve de TC yi silerken şimdi ise bayrağımızı kullanarak insanları provoke edenlere Türk gençleri asla kanmasın,
tuncay türk 8 yıl önce
burak berkin ve ahmet kardeşimize Allah rahmet eylesin ülke göstere göstere kaosa sürükleniyor ve ülkenin en başı da sürekli gerilim siyasetiyle bunu körüklüyor. bu ülkede pkk terörüne binlerce şehit verdik bir çoğu gençti ve bu vatan için can verdi bu berkin ve burak kardeşimiz için sokaklara dökülenler o zaman neredeydiler ? hiç birinizin samimiyetine inanmıyorum türk bayrakları yakılırken ortada görünmeyenler şimdi bayrakla gösteri yapıyorlar hadi oradan..bir de türk milliyetçilerini provake edip sokağa çekmeye çalışıyorlar yemezler beyler biz sokağa inmeyeceğiz şayet inersek o sokaklarda ne siz kalırsınız ne de devletin başındaki iktidar. ama biz önce vatan dedik aşağılandık hor görüldük ama önce cebim önce menfaatim önce çıkarım demedk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@