Bu da Trabzon'un çılgın projesi

Haber61.NET - Haber Servisi - Trabzon’un en işlek sokaklarından olan Uzunsokak ile Kunduracılar sokağının üzerini kapatılması gerektiğini söyleyen Trabzon Ticaret Odası (TTO) Meclis Üyesi Suat Bayraktar, “ Trabzon’un merkez sorununun otopark olduğundan va

Bu da Trabzon'un çılgın projesi

Haber61.NET - Haber Servisi - Trabzon’un en işlek sokaklarından olan Uzunsokak ile Kunduracılar sokağının üzerini kapatılması gerektiğini söyleyen Trabzon Ticaret Odası (TTO) Meclis Üyesi Suat Bayraktar, “ Trabzon’un merkez sorununun otopark olduğundan vatandaşlar alış veriş merkezlerini tercih ediyor.”dedi. Bayraktar, “ alış veriş merkezlerinde toplu mağazalar bulunduğundan dolayı birde her türlü hava koşullarından vatandaşların gide bildiği yer olduğundan dolayı çok ilgi görüyor. Vatandaşlarımız yağmurlu günlerde sürekli olarak AVM’leri kullanıyor.  Burası mevsimsel olarak yağışı da fazla alması Uzunsokak ve Kunduracılar esnafını zor durumda bırakıyor.”şeklinde konuştu.

“9 TL kazak olursa esnaf ne yapsın”

Bayraktar, “ eğer her iki sokağın üzeri kapatılmaz ise bu sokaklarda dükkânları olan işletme sahipleri kaderlerine teslim olmuş olacak. Trabzon’un şu anda en büyük sorunu dışarıdan kentimize gelen fabrikasyon mağazaları bunların burada sayılarının artması gitgide fazlalaşması Trabzon’da birçok sektörü öldürüyor. Mesela düşünün, bir fabrikasyon destekli mağazada bir kazak 9 TL, bir ayakkabı 15 TL, bir tişört 5 TL bu kuruluşların arkasında büyük sermaye kuruluşları olduğundan Trabzon’un esnafı bunlar ile baş edemez duruma geliyor.”dedi.

“Buralara vatandaşlar gelmeli”

Aynı zamanda Mobilyacılar Odası Başkanı da olan Bayraktar, “bu mağazalar birde kafasına göre indirim yapınca nasıl olsun bu büyük kuruluşlar ile mücadele siz söyleyin. Bu büyük mağazalar ile mücadele etmek için yapacağımız en büyük iş Uzunsokak ve Kunduracıları üzerini kapatarak Trabzon’da yaşayan Vatandaşların cazibe merkezi olmasını sağlamak.  Yoksa Trabzon’un merkezinde bulunan esnafı çok daha zor durumlar bekliyor.”şeklinde konuştu. 

Haber :  Doğukan Uzun / Haber61.NET 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
volkan yakup
volkan yakup - 7 yıl Önce

Doğru söylemiş. Avrupa'da birçok önemli şehrinde benzer çözümler üretiliyor, kalın bir şilte ile sokağın üstü kapatılabiliir. Veya çok daha ileri görüşlü olursak çok güzel bir üzüm bağı bağlanabilir, bu şekilde dünyada eşi benzeri olmayan bir sokağı Trabzona kazandırmış olabiliriz...

Büyükşehir büyükdüşüncelerle olunur.

Furkan BULUT
Furkan BULUT - 7 yıl Önce

Sen de yorumunu yazen az 30 sene bahsettiğiniz esnaf %600 700 kar ile bu şehrin kanını emdi, üstelik paran varsa bak almayacaksan ne bakıyorsun şeklinde hakaretlere de uğradı, zamanında ki tekelleşme bu gücü bu esnafa vermişti aynı şey bir dönem için dolmuş esnafı için de geçerli, devran döndü şimdi müşteri esanf seçiyor ne oldum değil ne olacağım diyeceksin. BU esnaflar içerisinde muhakkak bu kötü durumu hak etmeyenler vardır lafım genel olarak bir dönem bu şehrin yaşadığı zulme karşı gelinen noktadır.

mustafa ozan
mustafa ozan - 7 yıl Önce

furkan bulut kardeşim olayı o kadar güzel anlatmışki bize hiç gerek kalmamıs.o alışveriş merkezleri olmadan önce dükkanlardan birşey bakmaya korkardık , birşeyi bakpda almadığımız zaman resmen yüzümüze küfürler yağdırırdılar.Trabzonun esnafı bu hale gelmeyi haketti.Çok kişinin günahını aldı bu esnaf o yüzden bu hale geldi.Bu proje eğer bu esnafın yararına olacaksa istemiyorum.

HERSAYAYDIN
HERSAYAYDIN - 7 yıl Önce

uzun sokaktan aldıgım kot pantolunun 2 yıl sonra beste birfyatına satıldıgını görünce kotu bır daha giymemıstım eee şimdi ne oldu araba fıyatına bizlere giysi sattınız dümbükler alısacaksınız helel kazanmaya insafsızlar

Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 7 yıl Önce

Uzun Sokak'ın üzerinin kapatılması düşüncesi çok saçma. Uzun sokakda sadece işyerleri yok, evler de var. Ayrıca zaten tüm Trabzonlunun günde en az 10 kez gidip geldiği ve kalabalıktan yürürken çürüdüğümüz uzun sokağın üzeri kapatılırsa daha da bunaltıcı olur.

sadık yılmaz bulut
sadık yılmaz bulut - 7 yıl Önce

ne yapalım şimdi 9 tl ye kazak varken gidip 50 tl yemi alalım esnaf mutlu olsun diye.tepeden bakma işi bitti artık.sokağın üstünümü kapatacaksınız.acele birisi çıkp şaka şaka desin.dünyayı güldürmeyin başımıza.zaten trabzon esnaf ve dolmuşcuya teslim

samet mersinli
samet mersinli - 7 yıl Önce

ağzımı açmayacağım. açarsam üyeliğim sonlandırıla bilir :/

SIRADAKİ HABER

banner441