Bordo Mavi masaya başvuru yağıyor

İmar İşleri Müdürlüğü 20 bin 26 başvuru ile birinci olurken, 8 bin 981 başvuru ile Zabıta Müdürlüğü ikinci sırayı aldı.Trabzon halkının Belediyecilik hizmetlerinden daha rahat faydalanması amacı ile başlatılan Bordo-Mavi Masa uygulamasına vatandaşlar yoğu

Bölgesel 28.12.2013, 10:55
Bordo Mavi masaya başvuru yağıyor

İmar İşleri Müdürlüğü 20 bin 26 başvuru ile birinci olurken, 8 bin 981 başvuru ile Zabıta Müdürlüğü ikinci sırayı aldı.

Trabzon halkının Belediyecilik hizmetlerinden daha rahat faydalanması amacı ile başlatılan Bordo-Mavi Masa uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 1 Şubat 2011 tarihinden beri hizmet vermeye başlayan Bordo-Mavi Masa'ya yaklaşık üç yıl içerisinde 42 bin 643 vatandaş dilekçe ile başvuruda bulundu.

Başvuruda bulunan vatandaşlardan 33 bin 164 kişinin işlemleri tamamlanırken, 9 bin 479 vatandaşın dilekçeleri değerlendiriliyor. Yaklaşık üç yıl içerisinde en çok başvuru İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne yapıldı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne işlem, istek ve şikâyetler için 20 bin 26 vatandaş başvuruda bulunurken; 8 bin 981 başvuru ile Zabıta Müdürlüğü ikinci sırayı aldı.

Belediyeye gelen vatandaşlar Bordo Mavi Masa sayesinde başvurularını daha rahat halledebiliyor. Dilekçe ile başvuruları alınan vatandaşların istek ve şikâyetlerinin sonuçları yapılan işlemlerden sonra bizzat görevli personel tarafından aranarak haber veriliyor. Böylece vatandaşlar belediyede saatlerce beklemekten kurtuluyor.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@