alexa metrics

banner536

Bir zamanlar Barca kalmıştı şimdi ise...

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde bulunan Vakfıkebir Oteli, bir zamanlar futbol devi Barcelona ve Liverpool"un kaldığı yıllardan uzak bir şekilde kaderine terk edildi.Trabzon’da 80’li yıllarda bölgedeki konaklama sıkıntısı üzerine kurulan 110 yatak kapasite

Bölgesel 04.02.2013, 15:27
Bir zamanlar Barca kalmıştı şimdi ise...

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde bulunan Vakfıkebir Oteli, bir zamanlar futbol devi Barcelona ve Liverpool"un kaldığı yıllardan uzak bir şekilde kaderine terk edildi.

Trabzon’da 80’li yıllarda bölgedeki konaklama sıkıntısı üzerine kurulan 110 yatak kapasiteli Vakfıkebir Oteli, 1990 yılında görkemli günlerinde Trabzonspor’un rakibi Barcelona kulübünü layıkıyla ağırladı. Daha sonra  Liverpool dahil birçok Avrupa kulübü ve Türkiye ligi kulüplerinin uğrak yeri olmuştu. İl merkezinde açılan oteller nedeniyle eski cazibesini kaybeden Vakfıkebir Oteli şimdi ise eski günlerini arıyor.
Eski iş gücünü yakalayamayan otel yıllar içerisinde çeşitli firmalara ve şahıslara vererek işletilmiş. Daha sonra bir işletmeci bulunmayan otel işletilmesi üzerine Vakfıkebir Belediyesi’ne teslim edildi. Belediyenin de işletemediği bina, atıl vaziyette kendi kaderine terk edildi. Vakfıkebir merkezinde eğitim hizmeti veren Turizm Eğitim Merkezi’nin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan binasının taşınma görüşmeleri sonuçsuz kalınca, bina konaklaması için içerisindeki farelere bırakıldı. Bölgede otel, yurt, hastane ve okul olarak kullanılabilecek olan otele birilerin el atması bekleniyor.

Haber: Karadeniz'de Son Nokta


Yorumlar (2)
taner reisoğlu 9 yıl önce
bu otel vakfıkebir belediyesinin ayıbıdır..en azından yıllardan beri boş duracağına bir işletmeciye kira alınmaksızın verilebilir böylece otelin çürümesi engellenebilirdi...lakin bu basit çözüm yapıllmayıp otel çürümeye terk edilmiş ne demeli yazıkkkkkkkkk..........
fatih hacıalioğlu 9 yıl önce
memlekete giderken yolun kenarında bunun gibi birçok bina var,hemde ikametli şekilde,sıvasız ve boyasız.görüntü çok kötü yemyeşil doğanın içinde kırmızı tuğlalı evler çok kötü bir görüntü.belediyelerin bu işe el atmaları gerekiyor.evi diken adam boyasınıda yaptırması lazım.mimarimiz, güzel karadenizimi kötüleştiriyor.bunun önüne geçmeliyiz.mesela bodrumda ki gibi tek tip renk iyi olurdu bizim oralara.saygılarla..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@