Bir aylık faturası 23 bin lira geldi

Boğaziçi Mahallesi'nde oturan Erdal Gümrükçü'nün evine, bir aylık kullanım bedeli olarak 23 bin 249 lira elektrik faturası geldi. Gümrükçü, yaptığı açıklamada, gelen yüksek fatura nedeniyle uyku dahi uyuyamadığını, TEDAŞ görevlileriyle yaptığı görüşmelerd

Bir aylık faturası 23 bin lira geldi
Boğaziçi Mahallesi'nde oturan Erdal Gümrükçü'nün evine, bir aylık kullanım bedeli olarak 23 bin 249 lira elektrik faturası geldi.

Gümrükçü, yaptığı açıklamada, gelen yüksek fatura nedeniyle uyku dahi uyuyamadığını, TEDAŞ görevlileriyle yaptığı görüşmelerde tatmin edici cevap alamaması nedeniyle kaygılandığını söyledi.

Daha önce telefon hattına giren kişiler nedeniyle yüklü miktarda para ödemek zorunda kaldığını ifade eden Gümrükçü, “Derdime çare arıyorum. Ben her ay evime gelen 70 liralık faturaları zaten zamanında ödüyorum. Ama bu defa eski parayla 23 milyarlık faturayı görünce ruh halim bozuldu” dedi.

“FABRİKAM OLSA BİLE...”

Yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini isteyen Gümrükçü, “Benim fabrikam olsa bile bu kadar elektrik tüketemem. TEDAŞ yetkililerinin bu yanlışı hemen düzeltmelerini bekliyorum” diye konuştu.

TEDAŞ yetkilileri ise faturadaki yüksek miktarın, sayaç okuma sırasında görevli personel tarafından fazla rakam girilmesinden kaynaklandığı ihtimali üzerinde durduklarını, konuyu araştırdıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler