Belediyelerin Çöp Sancısı

Bölgenin kanayan yarası olan çöp sorunu tam çözüme kavuşurken, bu kez Trabzon-Rize katı Atık Birliği'ne (TRABRIKAP) üye belediyeler anlaşmazlığa düştü.Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu başkanlığında TRABRİKAP üyesi 49 belediye dün olağanüstü topl

Belediyelerin Çöp Sancısı

Bölgenin kanayan yarası olan çöp sorunu tam çözüme kavuşurken, bu kez Trabzon-Rize katı Atık Birliği'ne (TRABRIKAP) üye belediyeler anlaşmazlığa düştü.

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu başkanlığında TRABRİKAP üyesi 49 belediye dün olağanüstü toplandı. Kutlulardaki çöp sahasını kullanma karşılığı belirlenen 1 ton çöpe 17 YTL ödemeye bazı başkanlar itirazda bulundu, bu paranın ödenemeyeceğini savundular.

İtirazlar üzerine Canalioğlu, “Öyleyse vatandaşlara az çöp üretmesini önerin” tavsiyesinde bulunup, tesisin bir hafta içerisinde faaliyete geçeceğini vurguladı, 7 yılda dolacağı tahmin edilen tesis, yapılan denemelere göre 5 yılda dolacak.

İlkhaber

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler