Bayburt'ta turizm atağı!

Bayburt Belediyesi, Çoruh Nehri'nin doğa turizmine kazandırılması amacıyla başlattığı "Saklı Cennet" projesi kapsamında nehrin kıyısında konaklama, dinlenme alanları ve bireysel spor kompleksi inşa etti.Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) Küçük

Bölgesel 16.08.2014, 18:41
Bayburt'ta turizm atağı!

Bayburt Belediyesi, Çoruh Nehri'nin doğa turizmine kazandırılması amacıyla başlattığı "Saklı Cennet" projesi kapsamında nehrin kıyısında konaklama, dinlenme alanları ve bireysel spor kompleksi inşa etti.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Çoruh Nehri kenarında uygulanan proje, yaklaşık 60 bin metrekare alanı kapsıyor.


Saklı Cennet Projesi ile Bayburt'ta turizm sektöründe fiziki altyapının geliştirilmesi ve alternatif turizm alanına gelen yerli ve yabancı turist sayısının artırılması da amaçlanıyor.

Proje, kentteki turizm gelirlerinde artış sağlarken, ziyaretçiler, Çoruh Nehri'nin hemen yanı başında bungalov evlerde dinlenme, kano ve olta balıkçılığı gibi bireysel sporları yapma fırsatı yakalayacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@