Batum'a 1 Lira Ayder'e 30 Lira

 Rize Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Ömer Altun, Gürcistan ile Türkiye arasında pasaportsuz geçişlerin başlaması ile yerli turistlerin Gürcistan’a kaydığını belirtti. Altun yaptığı açıklamada, Gürcistan ile Türkiye arasında pasaportsuz geçişlerin b

Bölgesel 28.06.2012, 12:25
Batum'a 1 Lira Ayder'e 30 Lira

 

Rize Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Ömer Altun, Gürcistan ile Türkiye arasında pasaportsuz geçişlerin başlaması ile yerli turistlerin Gürcistan’a kaydığını belirtti. 

Altun yaptığı açıklamada, Gürcistan ile Türkiye arasında pasaportsuz geçişlerin başlaması ve geçişlerde kişilerden sadece 1 TL alınmasının iş turizmi olumsuz etkilediğini söyledi. Altun, Gürcistan’a geçişlerde kişilerden 1 TL alınmasına rağmen Rize'nin en önemli turizm merkezlerinden Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’na giren otobüslerden 30 TL alındığına dikkat çekti.

Altun “Gürcistan’a geçişler daha uygun olduğu için gelen tur otobüsleri ilk önce Gürcistan’a geçiyor. Otobüsler buradan ucuz mazot alırken turistlerde alışverişlerini Gürcistan’da yapıyor. Gürcistan ziyaretinin ardından otobüsler Ayder’e geliyor. Hem Ayder’i ziyaret eden turist sayısında hem de alış veriş yapan turist sayısında azalma var” dedi.

Ayder’de ikamet eden Osman Çalık ise gelende turistlerin gezip piknik yaptığı alanlarda turist olmadığı için boğasını otlatıyor. Çalık yaptığı açıklamada, “Turizmden para kazanamayınca bende boğa beslemeye başladım. Şuan bu turizmden daha fazla para bırakıyor” diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
ColmanDante 9 yıl önce
İnsanları kazıklamaktan vazgeçerseniz kazanmaya başlarsınız yine. Millet enayi değil
ilker d 9 yıl önce
insan ne amaçla gidiyor oraya. herşey kendisinde bitiyor. çömlekçide günahların semti mi. normal işinde gücünde olan adamlar adına yaftalamayın bir yeri.
efulim 9 yıl önce
bunedir be kendi yurdumuzda yabancı maamelesi görüyoruz.nereye girecek olsan hemen önünü kesip para istiyorlar.hertaraf deli dumrul dolu,öyle böyle paralarda değil sonra.siz milleti sağımlık inek görürseniz millette size dersinizi verir,size bunlar az bile daha beter olun..
eMiCe 9 yıl önce
Herkes İstediği Yere gitmekte özgürdür. Sanki eskiden millet Ayder'e aleme giderdi şimdi daha gitmiyor Boş fuzuli muhabbetler bunlar. Bakın ekmeğinize bak öküzünü işte daha ne araysın...
emin bıyık 9 yıl önce
Trabzonluyum ve istanbulda yaşamaktayım İstanbuldan misafirlerimi Ayder'e getirdim,!! Karşılaştığımız şımarıklık,seviyesizlik,kalitesizlikten ve kaba davranıştan Utandım,Ayder'de esnaflar önce konuşur iken insanların yüzüne bakmayı öğrenmesi lazım. Aydere gitmektense Batuma giderim daha iyi Kıymetini anlasınlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@