vardallar

Başkan'dan otel açıklaması

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da otel yatırımı yapmak isteyen Al Rubeaan Şirketi yetkilileri ile görüştü. Şirket yetkilileri otel yatırımının ön çalışmaları konusunda Başkan Gümrükçüoğlu’na bilgi verdi. Başkan Gümrükçüoğlu

Bölgesel 09.12.2011, 12:01
Başkan'dan otel açıklaması

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da otel yatırımı yapmak isteyen Al Rubeaan Şirketi yetkilileri ile görüştü. Şirket yetkilileri otel yatırımının ön çalışmaları konusunda Başkan Gümrükçüoğlu’na bilgi verdi. Başkan Gümrükçüoğlu Boztepe’ye de 5 yıldızlı bir otel yapma projelerinin olduğunu ve bu konudaki çalışmaların son noktaya geldiğini kaydetti.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon'da beş yıldızlı otel yapımı için açılan ihaleyi kazan Suudi Arabistan merkezli Al-Rubeaan Group tarafından Trabzon’a yapılacak olan otelin şehrin turizmine ve istihdama önemli katkı sağlayacağını söyledi.
Başkan Gümrükçüoğlu son yıllarda Doğu Karadeniz'e özellikle Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiğini, tatillerini bu yörede geçirdiklerine işaret ederek, “''Bunu gören Arap şirketleri de ilimize yatırım yapmak istediler. Suudi Arabistan'dan gelen Al Rubeaan şirketi yetkilileriyle otel yapımı konusunda daha önceden görüşülmüş ve bu görüşmeler sonucunda da anlaşma sağlanmıştı.  Al Rubeaan, Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren ünlü bir turizm şirketi. Şirketin dünyanın birçok ülkesinde yatırımları var. Trabzon'da da 5 yıldızlı bir otel yapmak için anlaşma sağlandı. Projenin otel yapımı aşamasında görev alacak inşaat yetkilileri ile mühendislik, muhasebe danışmanlık şirketi yetkilileri, Trabzon'a gelecek. Bu yatırım, ilimizin turizmine ve istihdama önemli katkı sağlayacak'' diye konuştu.

Trabzon’a yapılacak her türlü yatırımın yanında olduklarının altını da çizen Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon’un geleceğinde turizm çok önemli bir yer tutacak. Gerek 5 yıldızlı otellerin yapılması, gerek yayla turizminin teşvik edilmesi ve gerekse de mevcut tesislerimizin daha iyi konuma getirilmesi için gerçekleştirilecek tüm projelere destek olacağız” dedi.

Bilindiği gibi Trabzon'un Yalıncak beldesinde, mülkiyeti Özel İdare'ye ait 15 bin 995 metrekarelik taşınmazların irtifak hakkı tesis edilmesi ve kullanma izni yapılan ihale sonucunda bu şirkete verilmişti.

BOZTEPE’YE DE OTEL YAPACAĞIZ

Boztepe’de de bir otel projesi hazırlıkları olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da turizme mutlaka birincil önceliği vermemiz gerektiğini her zaman söylüyoruz. Burada birkaç unsurdan birisi konaklama. Konaklama konusunda adımlar atmamız gerekiyor. Al Rubeaan şirketinin yapacağı otel dışında   biz de Boztepe’de  daha önceki yıllarda da yapılması planlanmış olan bir 5 yıldızlı otelin yapılması için Tabiat Varlıklarını Düzenleme Kurulumuzun  çok kıymetli görüşleri ile yol almaya devem ediyoruz. Bu konu sonuçlanma aşamasına gelmiş durumda. İnşallah bunun sonunda yapacağımız bir proje yarışması ile Boztepe’yi yaşam alanlarıyla birlikte yeniden dizayn edeceğiz“ dedi.


Yorumlar (5)
ADIL 10 yıl önce
Ganita sahilinden başlayıp boztepe nin zirvesine ulaşım için bir teleferik süper olur.Zirveyle denizi ve sahili birbiriyle bağlamış oluruz.Kuşbakışı Trabzonu izlemek isteyen ve sahilde çayını içmek ve deniz vapuruyla gezmek harika olur.
cingün 10 yıl önce
vaktiyle orhan karakullukçu da boztepeye bir kulübe yapmıştı. sakın sizinki de onun gibi olmasın sayın başkan.

hani baktığınızda boztepedeki Trabzon yazısının solunda kalan harika bir kulübeden bahsediyoruz.(!)
grisakall 10 yıl önce
doğma büyüme boztepeli olarak söylüyorum artık yeter bee..nereye kadar bina yapacaksınız yetmez gibi otel yapacaksınız..acaba nereye yapacaksınız yermi kaldı ya..nefes alamıyoruz.akşam dışarı çıkılmıyor..çukurçayır tarafına yapılan sitelerin bütün kömür kiri kokusu mahallenin üzerine çöküyor..ben şahsen mahallemde otel istemiyorum gidin başka yerde yapın arkadaş..boztepe denilince milletin aklına yeşillik ağaç "oksijen" gelirdi acaba şimdi ne geliyo..nefes alınmıyo nefes..bana oksijenimi geri verin..yeter artık yıkılan yok edilen fındık bahçeleri..bi kaç sene sonra yurt dışından alırsınız artık fındığı da.."BOZTEPEME DOKUNMA" .. ahirette nasıl hesap vereceksiniz bilmiyorum..günahtır günah..NEFES ALAMIYORUZ
democem 10 yıl önce
61 projeyi bitirdinde sıra bunamı geldi.şaşkınlar.Bu millet yemiyor haberiniz olsun.Birde utanmadan Bilbordlara zağnos 2 etap bitti diye yazmışlar,orası zaten bitmişti siz 2 senedir zağnosun alt kısmına bir fidan bile dikemediniz.Kimi kandırıyorsunuz.
marmaradan 10 yıl önce
helal olsun siyastcilerimize be otelimiz yokdu çok yaşa başkan çok yaşa sayın başbakan e biraz şak şakcılık yapalım memleketimizin hayrına bir iş nasıl olsa hemşehrilerimde öyle istiyor uyanın trabzonlu hemşehrilerim uyanın adamlar cebimizdeki parayı çalıyorlar yüzümüze tokat atarak kupamızı alıyorlar onurumuzu çalıyorlar gururumuzu çalıyorlar bana ne otelden benim koca şehirde gurur duyduğum memleketimin futbol takımının neslini çalanlara sen alel acele af yasası cıkart 83 yılından beri yedişen nesil trabzonsporu tutmasın asimile olalım yeder başka ne isteyelim bize otel lazım yazıklar olsun onurunu koruyamayanlara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@