Balıkçıları "kefal" güldürdü

Gemilerçekeği Balıkçı Barınağı'ndaki tekneleriyle kardeşi Hakan Başer ile birlikte denize çıkan Yavuz Başer, kardeşiyle birlikte yaklaşık 20 yıldır balıkçılık yaptığını söyledi. Kıyı balıkçılarının kötü bir sezon geçirdiğini ifade eden Başer, ''Son günler

Balıkçıları "kefal" güldürdü
Gemilerçekeği Balıkçı Barınağı'ndaki tekneleriyle kardeşi Hakan Başer ile birlikte denize çıkan Yavuz Başer, kardeşiyle birlikte yaklaşık 20 yıldır balıkçılık yaptığını söyledi.

Kıyı balıkçılarının kötü bir sezon geçirdiğini ifade eden Başer, ''Son günlerde boş ağlarla kıyıya dönüyorduk. Avladığımız balık mazot parasını dahi zor çıkarıyorduk'' dedi.

Mevsimlik balıklardan kefalin son günlerde bol miktarda avlanmaya başlandığını kaydeden Başer, ''Gerçekten kıyı balıkçıları olarak kötü bir sezon yaşıyoruz. Bir süredir sahile boş ağlarla dönüyorduk. Ancak son günlerde kefal avı yüzümüzü güldürmeye başladı. İnşallah kefal avındaki bu bereket bir süre daha devam eder'' diye konuştu.

Başer, kefalin kilosunun balıkçı manav ve tezgahlarında 5 ile 7 lira arasında değişen fiyattan satıldığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler