Bakanlık havaalanı için yer arıyor

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna Rize Havalimanı için Ulaştırma Bakanlığı’nın yer hazırlığına giriştiğini belirterek, “Şu anda 3 yer belirlendi. En uygun olanı hangisiyse havalimanı olarak burası belirlenecek” dedi.Havaalanı ile ilgili komisyonun haz

Bakanlık havaalanı için yer arıyor

Rize Kent Konseyi Başkanı Hamit Turna Rize Havalimanı için Ulaştırma Bakanlığı’nın yer hazırlığına giriştiğini belirterek, “Şu anda 3 yer belirlendi. En uygun olanı hangisiyse havalimanı olarak burası belirlenecek” dedi.

Havaalanı ile ilgili komisyonun hazırladığı raporun şu anda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğunu kaydeden Turna, “Dosya Başbakan’a sunuldu. Seçim çalışmaları olduğu için bekleniyor. Diğer bir yandan da yer tespit çalışmaları yapılıyor. Ulaştırma Bakanlığı yer tespit çalışmalarıyla uğraşıyor. 3 tane yer belirledi. En uygun yer hangisiyse oraya karar verilecek. Rize havalimanı projesinin seçimlerden önce açıklanmasını bekliyoruz. Yerel seçimlerden önce sayın başbakanın bu müjdeyi vermesini bekliyoruz” dedi.

Rize’nin gerçekten bir havaalanı ihtiyacı olduğunu da söyleyen Turna, “Havaalanı ile ilgili bir komisyon oluşturuldu ve komisyonun çalışmaları sonucunda böyle bir ihtiyacın var olduğunu saptadık. Dosyayı Başbakana ulaştırdık. Başbakan da bu talebin resmileştirilmesini istedi. Havaalanının yapılması doğrultusunda görüş var. Bunun hayata geçirilmesini bekliyoruz. Trabzon’da havalimanı var çok yakın deniyor. Biz iki komşu kentiz. Bazen sis oluyor başka illere gidebiliyor. Sonuç olarak Karadeniz’i bütün olarak düşünüyoruz. Karadeniz bu yatırımda da birlikte kazanacaktır. Rize ile Trabzon’un birbirini çekemez düşünceleri vardır. Ben böyle düşünmüyorum. Trabzon ve Rize iki kardeş ildir. Birbirlerini desteklemeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hamdi tolga kahraman
hamdi tolga kahraman - 6 yıl Önce

devletin çok parası varsa sahilde deniz kenarındaki köylerde bile su yok. vatandaş kendi imkanlarıyla evine su taşıyor. rizeye havalimanı yapacağına, amerikada kızılderelilere su götüreceğine önce kendi insanına suyu bağla. devletin paralarını çarçur ediyorsunuz. önce lojistik merkez şimdide havalimanı. rizeye heryıl milyon turist gelse bile 60 km mesafede havalimanı var. bunun yanında 10 bin kişiyi bulmayacak yolcu sayısı için devletin paraları siyaseten boşa harcanıyor. popülist politikalar zaten bu devleti bu hale getirdi.avrupada insanlar bizden az çalışıyor bakıyorsun biz halen daha 50 yıl önceki hollandanın kişi başı milli gelirlinin yarışına erişememişiz

misafir.
misafir. - 6 yıl Önce

şu anda devlet iş makinası olmadığından iş makinası almadığından kıt imkanlarla çalıştığı için Trabzonda Şalpazarında köyümüzde ne elektirik var ne yollar açık ne sular akmıyor, ama devlet milletin parasını Başbakan Rizeli diye Rizeye akıtıyor, dünyanın sayılı büyük tüneli Rizeye yapılıyor ama vergisin verenler hizmet alamıyor

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Ordu Giresun Ve Rize hava alanı aynı anda yoğun bir yolcu kapasitesi iyi olur.Bunlar geleceğe yatırımdır.Doğu karadenizin en büyük sorunu işsizlik ve sanayii.Birazda bu yönde büyük projeler bekliyoruz.Doğunun en az yardım alan bölgesi Doğu Karadeniz bölgesi.

h.e.
h.e. - 6 yıl Önce

bu recebin trabzon hava alaninin degerin kapasitesin düsürmek icin trabzona yapilan bir düsmanliktir. 80 km yakina havaalani yapilmaz dünyanin hicbir ülkesinde böyle birsey yok. zaten hayati yazici rizedeki bir konusmasinda hava kara deniz yolu tasimaciligini rizede birlestirecegizdiye aciklama yapti. bu demekoluyorki trabzonu ayakta tutan üc önemli seyi trabzonun elin den almaktir. bu trabzon düsmanligidir trabzonlunun ekmegini cakmaktir.

Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

Bari Rize ile Artvin arasına yapılsın da bir işe yarasın. Adı da hazır RİZ-ART Pek yolcusu olacağını da düşünmüyorum ayrıca. İstanbula günde 1 sefer, İzmir'e haftada 2 en fazla. Bu yani!

bordo mavi ts
bordo mavi ts - 6 yıl Önce

RİZEYE bir an önce havaalani olmalı çünkü TRABZON havaalani gittikçe cok KALABALİK oluyor ne gerek var bunlara,herkes kendi havaalandan yolcu olsun.

mss
mss - 6 yıl Önce

Rize şovenistliği artık Trabzon' a zarar vermeye başladı, lojistik, liman ve ovit tüneli ile Rize' yi güneye bağlayıp Trabzon' un misyonunu elinden alma gayretlerini yemiyoruz.Tüm bunların ikinci perdesi demiryolu ve havayolu yapılması olacak, ama ne yaparsanız yapın doğanın Trabzon' a verdiği coğrafi avantajı Tüm Türkiye' nin kaynaklarını da Rize' ye kullansanız Trabzon' un elinden alamayacaksınız.

Cahit Sağır
Cahit Sağır - 6 yıl Önce

Trabzon ile Rize arası 70 km.olunca ,konya ve sivas gibi çoğrafyası bizlerin 6 kat büyüklüğündeki illerin her birinin en az 4 havaalanı olması akla gelmektedir.Ülkenin bu paralarını bu şekilde harcamaktansa TRABZON havalimanının ismini gelin TRABZON RİZE havaalanı yapalım bu rantabıl olmayab masraftan kaçınalımDoğrusu bu değil mi?


SIRADAKİ HABER

banner513