Bakandan Trabzon'a inceleme

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Bakanlığına bağlı çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, rehabilitasyon merkezi, huzur evi gibi kuruluşlara habersiz incelemede bulundu.Buralarda kalan çocuklar ve yaşlıların sıkıntılarını yüz yüze dinlemeyi tercih eden Kavaf, se

Bakandan Trabzon'a inceleme

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Bakanlığına bağlı çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, rehabilitasyon merkezi, huzur evi gibi kuruluşlara habersiz incelemede bulundu.Buralarda kalan çocuklar ve yaşlıların sıkıntılarını yüz yüze dinlemeyi tercih eden Kavaf, sekiz aya İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Düzce, Yalova, Bursa, İzmir, Denizli, Burdur, Antalya, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Mersin, Çankırı, Adana, Hatay, Trabzon, Gümüşhane, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Ağrı, Van ve Elazığ ziyaretlerini sığdırdı.

İncelemelerinin 2010 yılında da artarak devam edeceği mesajını veren Bakan Kavaf, kurumları doğal halleriyle görüp tespitler yapmak ve problemlerine çözümler üretmeyi amaçladıklarını söyledi.

Selma Aliye Kavaf, "Bizler insan odaklı çalışıyoruz. Bu bağlamda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı hayata hazırlarken şartlarını yerinde incelemek, hakettikleri kaliteli yaşam alanları sağlamak çok önemli." dedi. Habersiz incelemelerden çok daha sağlıklı sonuçlar aldıklarına vurgulayan Bakan Kavaf, "2010'da da bu tarz çalışmalarımızı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler