alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bakan Binali Yıldırım Ordu'da

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yıldırım daha sonra deniz dolgusu için taş getiren bir kamyona binerek denize taş döktü.Trabzon’dak

Bölgesel 24.04.2012, 15:19
Bakan Binali  Yıldırım Ordu'da

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yıldırım daha sonra deniz dolgusu için taş getiren bir kamyona binerek denize taş döktü.

Trabzon’daki bir programa katılmak üzere Ankara’dan havayoluyla Trabzon’a hareket eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçağının Trabzon Havaalanı’ndaki olumsuz hava koşulları nedeniyle Samsun-Çarşamba Havaalanı’na inmesi üzerine karayoluyla Trabzon’a geçerken Gülyalı ilçesinde yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı Gülyalı ilçesinde Ordu Vali Vekili Ömer Adar, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Gülyalı Kaymakam Vekili Engin Avcı, Ordu İl jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı karşıladı.

Bakan Yıldırım, daha sonra Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı şantiye binasında yüklenici firma şantiye şefi Ömer Işık’tan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının planlandığı şekilde hızla ilerlediğini söyleyen şantiye şefi Ömer Işık, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında Bakan Yıldırım’a bilgi verdi. Şantiye şefi Ömer Işık, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında 7 km’lik koruyucu mendirek çalışmalarının devam ettiğini, 45 metre genişliğinde ve 3 km uzunluğundaki pist alanının dolgu çalışmalarına 15 Haziran 2012 tarihi itibariyle başlanacağını, mendirek dolgu çalışmalarında 780 metreye ulaşıldığını, havaalanı inşaatının planlandığı şekilde hızla sürdüğünü ifade etti.

Bakan Yıldırım, şantiye şefi Ömer Işık’tan havaalanı inşaatıyla ilgili bilgiler aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havaalanı’nın deniz üzerinden dolgu yapılmak suretiyle gerçekleştirilen ilk havaalanı olma özelliğine sahip havaalanı olduğunu vurguladı. Bakan Yıldırım, “Gördüğünüz gibi Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı önemli bir çalışma yapılıyor. 30 milyon ton sadece dolgu var. Bu bakımdan proje zor bir proje, pahalı bir proje. Ama konu insan olunca, insana hizmet olunca biz bunları çok önemsemiyoruz. Ordu Giresun Havaalanı projesi, yıllardan beri bölgenin hep gündeminde olmuş, dillere destan olmuş bir projedir. Nihayet bölge insanımızın bu özlemini giderecek adımı attık” dedi.

Bakan Yıldırım, şantiye binasındaki bilgilendirme toplantısından sonra havaalanı inşaatında mendirek dolgu çalışmalarının yapıldığı alana giderek, yerinde incelemede buldundu. Bakan Yıldırım, incelemeleri esnasında deniz dolgusu için taş getiren bir kamyonun direksiyonuna geçerek, mendirek alanında taş döktü.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@