Bağışla hayata döndü

Nakilden önce yürürken bile zorlanan Atacan, diğer organlarının riske girmesi üzerine 19 Ocak'ta Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne yatırılmış ve acil bekleme listesine alınmıştı. Organ bağışı üzerine 5 Şubat'ta kalp nakli yapıldı. Ha

Bölgesel 28.02.2009, 14:21
Bağışla hayata döndü

Nakilden önce yürürken bile zorlanan Atacan, diğer organlarının riske girmesi üzerine 19 Ocak'ta Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne yatırılmış ve acil bekleme listesine alınmıştı. Organ bağışı üzerine 5 Şubat'ta kalp nakli yapıldı.

Hastalığı sırasında eşi Zeki Atacan'ın organlarını bağışladığını söyleyen Fatma Atacan, "Ameliyattan sonra ilk işim olarak ben de tüm organlarımı bağışlayacağım" dedi. Genç kadının doktoru Doç. Dr. Serap Aykut Aka, organ bağışının teşvik edilmesini vurgulayarak "Fatma Atacan'ın ameliyatı son bir ayda hastanemizde yapılan üçüncü kalp nakli. Hastanemizde kayıtlı 60'a yakın hastamız kalp nakli için bekliyor. Türkiye'de kalp nakli için bekleyen hastaların sayısı ise 4 bine yakın. İnsanlar Türkiye'de güvenle organ bağışı yapabilir" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@