Baba Arslan haber61'e konuştu

Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde bu sabah PKK'lılar tarafından açılan ateş sonucu 8 askerimiz şehit oldu 15 askerimiz de yaralandı. Şehit olan askerlerimizden Piyade Er Ali Yasin Erosmanoğlu ile yaralanan askerlerimizden Ömür Arslan Trabzon'un Yenimahalle

Bölgesel 19.06.2012, 15:33
Baba Arslan haber61'e konuştu

Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde bu sabah PKK'lılar tarafından açılan ateş sonucu 8 askerimiz şehit oldu 15 askerimiz de yaralandı. Şehit olan askerlerimizden Piyade Er Ali Yasin Erosmanoğlu ile yaralanan askerlerimizden Ömür Arslan Trabzon'un Yenimahalle semtinden.

Yaralanan Ömür Arslan'ın da şehit olan Erosmanoğlu gibi Trabzon'un aynı mahallesinden olması ilginç bulundu. 

Yaralı olan oğluyla konuşma fırsatı bulduğunu belirten baba Ali Arslan, haber61.net'e yaptığı açıklamada "Ömür'ün yaraları var. Komutanının yanında telefondan konuştum. Yüzünden ve kollarından yaralı. Sabah saat 05:00 sıralarında olmuş çatışma. Roketlerle uyanmışlar adeta. Bir kıyamet gürültü ki anlatamam diyor. Allah'a şükür yaralı olarak kurtuldu ve evladımız bize bağışlandı Allahım tarafından.

Diğer şehit olan evladımıza inanılmaz üzüldüm. Tüm Türkiye yasta ama Trabzon çok çok farklı. Burası ayrı bir yer. Gerçekten üzgünüm. Allah mekanlarını cennet etti zaten. Bize dua etmek düşüyor. Başımız sağolsun" dedi.

GÜNEYDOĞU TEPKİSİ

Baba Ali Arslan, iki oğlunun da doğuda askerlik yapmasına da tepki göstererek, "İki çocuğumda Doğu da yaptı askerliklerini. Zenginin cocuğu başka yerde yapıyor. Benim ikinci oğlum da doğuya gidiyor ve işte bugün yaralanıp çatışmadan çıkıyor. Bu nasıl iş?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Yaralı asker Ömür'ün babası Ali Arslan, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'a da tepki göstererek, "Vali beyin herşeyden haberi var burada değil ama yemekte. Buna tepkiliyim işte" diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
GÜLAY 9 yıl önce
evett dediğim gibi acıyı yaşayan anlar...gerisi işte sayın valim gibi yorum yapar...allah hepimize sabırlar versinnn
ADIL 9 yıl önce
Senaryo birileri tarafından hazırlanıyor ve sonra hayata geçiriliyor.Fakir çocukları bu senaryoda rol alıyor.Önceki yaşananlarla şimdiki olanlar arasında hiç fark yok.Bu dünya parası olana cennet.
AHMED KARAKAYA 9 yıl önce
senin oğullarının ikiside güneydoğuda askerlik yapacak çünkü sen sıradan vatandaşsın,o zengin dediklerin politbüro üyesi onlar kaymak tabakasını yer.Çok çok geçmiş olsun Allah bağışlamış diğer şehitimize Allahtan rahmet alisait'e sabırlar versin
harmancuk 9 yıl önce
Şehidimizin selası okundu.Allah milletimize ve şehidimizin ailesine güç vesin AMİN.
serkancabuk 9 yıl önce
yeter artık biz halk olarak millet olarak ne kadar vatan sagolsun dersek o kadar evladımız kardeşimiz şehit olacak.tepki vermezsek bunun altında kalan hep biz olacagız oluyoruzda.konuştukca bişeyleri dedikce solcu vatan haini oluyoz neyse acmayayım agzımı..
marfat 9 yıl önce
ulan ben malatyada askerlık yaparken kısa donem merkeze bı yahudı dallama gelmıstı alay komutanı dahıl butun ust duzey subaylar onunde hazır ol durmuslardı sonrda aly komutanı onu yanına aldırmıstı postası olarak neden bahsedıyorsunuz sız ya..garıbanın cocuğu doğuya dığerlerı el ensede askerlık ne guzel memleket..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@