banner441

Ayasofya'da kentsel dönüşüm sürüyor

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılan kamulaştırmalarda hiçbir vatandaşı mağdur etmeden toplam 40 milyon lira ödediklerini söyledi.      Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, TOKİ ile ortaklaş

Bölgesel 24.01.2013, 15:53
Ayasofya'da kentsel dönüşüm sürüyor

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılan kamulaştırmalarda hiçbir vatandaşı mağdur etmeden toplam 40 milyon lira ödediklerini söyledi.      

Gümrükçüoğlu, yaptığı açıklamada, TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde rekreasyon yapım ihalesinin ocak ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. 
     
Herhangi bir teknik engel çıkmadığı takdirde bölgenin rekreasyon düzenleme çalışmalarını 2013 yılı sonu veya 2014 yılının ilk üç ayına kadar tamamlayarak turizmin hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirten Gümrükçüoğlu, Ayasofya Müzesi çevresinde çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırmak için TOKİ ile ortaklaşa sürdürülen çalışmalar sonucu 44 binanın tamamının yıkıldığı, kamulaştırmalarda hiçbir vatandaşı mağdur etmeden toplam 40 milyon lira ödediklerini bildirdi. 
     
Gümrükçüoğlu, Ayasofya Müzesi'nin şehrin vizyonunu da önemli derecede ilgilendirdiğini kaydederek, çarpık yapılaşmanın tarihi ve görsel değeri olan Ayasofya Müzesi'ni gizlediğini, yapılan çalışmalarla müzenin gün ışığına çıktığını söyledi. 
     

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@