alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Avustralya Büyükelçisi Trabzon'da

Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan, Avustralya Büyükelçisi Ian Bıggs’i makamında kabul etti.Büyükelçi Ian Bıggs’in Trabzon’a yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden Vali Vekili Mercan, “Büyükelçimizin Trabzon’da bulunma amaçlarından bir tanesi de Trabzon Yaş

Bölgesel 30.11.2011, 17:24
Avustralya Büyükelçisi Trabzon'da

Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan, Avustralya Büyükelçisi Ian Bıggs’i makamında kabul etti.

Büyükelçi Ian Bıggs’in Trabzon’a yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden Vali Vekili Mercan, “Büyükelçimizin Trabzon’da bulunma amaçlarından bir tanesi de Trabzon Yaşam Kadın Merkezi ile Avustralya Büyükelçiliğimiz arasında yapılan bir protokol neticesinde hayata geçirilecek projedir. Bizde açılışa katılarak bu projeye desteğimizi vereceğiz. Bu proje Yöresel Dokuma Tezgahları adı altında bir projedir.

Avustralya Büyükelçiliğimiz projeye doğrudan destek olmaktadır. Bu kapsamda projenin uygulanacağı il olarak Trabzon’umuz seçilmiştir. Proje ile 3 yıl boyunca kadınlarımızın sosyal ve ekonomik yönden gelişmeleri sağlanacak. Projenin ana amacı kadınlarımızı ekonomik anlamda üretici haline getirmek olacaktır. Bu proje ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avustralya Devleti arasındaki ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlanacak” dedi.

Büyükelçi Ian Bıggs, Trabzon’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “10 aydır Türkiye bulunuyorum. Ancak şimdi Trabzon’u ziyaret etme fırsatı buldum. Trabzon’da da bulunmaktan onur duydum. Trabzon’un nüfusu Avustralya’nın başkenti Kambera’dan bile daha fazla. Bilindiği gibi 40 yıl önce Türk ailelerden bazıları Avustralya’ya göç ettiler. Bu toplulukların Avustralya’ya katkıları çok olmuştur. Bu proje ile de ufakta olsa Türk toplumun bize sağladığı katkılara karşılık vermiş olacağız. Bu proje dışında Trabzon’da ticari ve akademik ilişkilerinde artırılmasını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Vekili Mercan Büyükelçi Ian Bıggs’e telkariden yapılmış fincan takımı verdi. Büyükelçi Ian Bıggs de Vali Vekili Mercan’a Avustralya ile ilgili bir kitap hediye etti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@