Atatürk Köşk'ü ziyarete açıldı!

Atatürk Köşkü, röleve ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ziyarete açıldı.Bugün basın mensuplarıyla birlikte Köşkü gezen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye olarak Atatürk Köşkü’nde detaylı röleve

Bölgesel 08.08.2014, 16:46
Atatürk Köşk'ü ziyarete açıldı!

Atatürk Köşkü, röleve ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ziyarete açıldı.

Bugün basın mensuplarıyla birlikte Köşkü gezen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye olarak Atatürk Köşkü’nde detaylı röleve ve restorasyon çalışmaları yaparak Köşkü ismine yakışır bir hale getirdiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu “Ana çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Trabzon’umuz için her açıdan çok değerli olan Atatürk Köşkü ziyarete açılmıştır.

Bazı ufak tefek çalışmalarımız devam ediyor. Yüklenici firma kısa sürede bu çalışmaları da tamamlayacak. Bu tarihi mirasımız artık çok daha güzel bir şekilde misafirlerini karşılayacak” diye konuştu.

Atatürk Köşkü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından röleve ve restorasyon projeleri yapılarak gerekli kurumların onayının alınmasının ardından gerçekleştirilen ihale sonucunda, 16 Kasım 2013 tarihinden itibaren ziyarete kapatılmış ve çalışmalara başlanmıştı.

 

1.20140808164623.jpg

 

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@