Atasu Barajı su tutmaya başladı

 Normal programda 2012 yılında bitirilmesi planlanan barajın daha erken hizmete sokulması için Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun girişimleri sonuç verirken, baraja daha fazla ödenek sağlanarak barajın erken bitirilmesi sağlandı. Yo

Bölgesel 26.12.2010, 13:36
Atasu Barajı su tutmaya başladı

 Normal programda 2012 yılında bitirilmesi planlanan barajın daha erken hizmete sokulması için Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun girişimleri sonuç verirken, baraja daha fazla ödenek sağlanarak barajın erken bitirilmesi sağlandı. Yomra ile Akçaabat ilçeleri arasında kalan yerleşim birimlerinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak Atasu Barajı 28 Aralık Salı günü düzenlenecek törenle su tutmaya başlayacak. Baraj 2011 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılayacak Atasu Barajı’nın 28 Aralık Salı gününden itibaren su tutmaya başlayacağını belirterek, “Barajın belirlenen programdan önce hizmet vermesini sağlamak amacıyla yaptığımız girişimler sonucu 2009 yılında bütçeye 20 milyon TL ek ödenek koydurduk. 2010 yılında ise 35 milyon TL ödenek ayrılan Atasu Barajı planlanan tarihten önce tamamlandı. 28 Aralık Salı günü düzenleyeceğimiz törenle Atasu Barajı su tutmaya başlayacak. Baraj 2011 yılı içerisinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@