Atapark AVM Mayıs'ta açılıyor

Gayrimenkul sektörünün deneyimli isimlerinden VARYAP, Trabzon'a yeni bir AVM kazandırıyor. 70 bin metrekarelik Atapark Varlıbaş AVM projesinin Mayıs 2010'da tamamlanması öngörülüyor Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen firması VARYAP, birbiri

Atapark AVM Mayıs'ta açılıyor
Gayrimenkul sektörünün deneyimli isimlerinden VARYAP, Trabzon'a yeni bir AVM kazandırıyor. 70 bin metrekarelik Atapark Varlıbaş AVM projesinin Mayıs 2010'da tamamlanması öngörülüyor

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen firması VARYAP, birbiri ardına gerçekleştirdiği prestijli projelerine bir yenisini daha ekliyor. VARYAP, Trabzon´un merkezinde bulunan eski Tekel binasının 70 bin metrekarelik alanında kurulacak ve 10 sinema salonu, çocuk oyun alanı, 110 mağaza, 26 cafe ve restoran barındıracak Atapark Varlıbaş AVM ile Karadeniz'in en modern yaşam merkezine imza atıyor. Proje toplam yatırım miktarı 75 milyon dolar olan ve Mayıs 2010'da bitirilmesi planlanan Atapark Varlıbaş AVM 800 araçlık kapalı otopark, 4 bin metrekarelik hipermarketi ile Trabzon'a yeni bir soluk verecek. Atapark Varlıbaş AVM'nin 20 bin metrekaresi Trabzon Belediyesi'nin yeni hizmet binası olarak faaliyet gösterecek.
Proje hakkında bilgi veren Varlıbaş Holding CEO'su Erdinç Varlıbaş,“Yaşama değer katmak için yıllar önce bir yola çıktık. Çıktığımız bu yolda yaşam sanatına başladığımız, tarihi 4000 yıllık antik çağlara dayanan Trabzon'a yepyeni bir merkez sunuyoruz. Doğu Karadeniz'in ekonomi ve ticaret merkezi Trabzon'un kültürünün, tarihi zenginliğinin ve ticaretinin altını çiziyoruz. İnanç ve hedeflerimiz doğrultusunda doğup büyüdüğümüz şehre böyle bir değer katmanın heyecanı içindeyiz. Karadeniz'in merkezi Trabzon, Trabzon'un merkezi Atapark Varlıbaş ekonomiyle, kültürle, ticaretle geleceğe açılıyor “ diye konuştu.

Varyap Meridian, Galatasaray Seyrantepe Spor Kompleksi, Avrupa Yakası Adalet Sarayı gibi önemli projelere imza atan Varyap, Trabzon'a Atapark AVM ve Belediye Hizmet Binası ile yeni bir soluk kazandırıyor. Trabzon Belediyesi ile imzalanan sözleşme kapsamında arsa payı karşılığı belediyeye hizmet binası tahsis edilerek hayata geçirilen proje, Trabzon şehrinin merkezinde ve Atatürk Meydanı´na 1 km uzaklıkta bulunuyor. 70 bin metrekare alanda inşa edilen projenin 50 bin metrekaresini alışveriş merkezi, 20 bin metrekaresini Trabzon Belediye Hizmet Binası oluşturuyor. Alışveriş merkezinin 25 bin metrekaresi ise kiralanabilecek.

Atapark Varlıbaş AVM merkezde bir yaşam
Atapark Varlıbaş AVM Doğu Karadeniz'in gözbebeği Trabzon'un kalbinde bir alışveriş ve yaşam merkezi... Tekel Binası'nın tarihi yapısını ve modern dünyayı buluşturan mimari başyapıt Atapark Varlıbaş AVM, Trabzon'un merkezi Atapark Meydanı'nda Doğu Karadeniz halkının tüm ihtiyaçlarını karşıladığı merkezde çevre illerinde buluşma noktası olarak geleceğe açılıyor.Şehrin ticari kaynağının aktığı en önemli ve işlek iki caddesi Kahramanmaraş ve İnönü caddelerinin orta noktasındaki konumuyla Atapark Varlıbaş AVM dikkatleri üzerine çekiyor ve Karadeniz'de tek olmanın ve ayrıca merkezde tek kalacak olmanın haklı gururunu yaşıyor. Çevresindeki komşu illerde AVM eksikliği göz önüne alındığında Atapark Varlıbaş AVM'nin yüksek potansiyeli dikkat çekiyor. Çevresindeki 600 bin ve gündüz hareketliliğinden bir milyona çıkan nüfusa, komşu ülkelerden gelen 10 bin turiste hizmet verecek Atapark Varlıbaş AVM çevresindeki yapılarla da fark yaratıyor.

Nüfus hareketliliğinin tam ortasında yer alan Atapark Varlıbaş AVM'nin etrafı önemli ticaret ve hizmet yapılarıyla çevrelenmiş durumda. Yeni Belediye Hizmet Binası, Trabzon Valiliği, Vergi Dairesi, Emniyet Müdürlüğü, Trabzon Numune Hastanesi ve Trabzon Lisesi Atapark meydanındaki önemli yapılardan birkaçı. Ayrıca Trabzonspor taraftarına hizmet etmek için, taraftarına 6 kez şampiyonluk armağan eden Trabzonspor'un evi Avni Aker Stadyumu'na yürüme mesafesinde. Belediye binasını da içinde barındıran ve yakında Trabzon'un meydanını değiştirecek Atapark Varlıbaş Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesi 2010 yılı Mayıs ayında Trabzon'un yaşam ve ticaret merkezi olacak.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler