Artvin'de yol kapatma eylemi

 Artvin'in Borçka ilçesi'nde 5 köyün kullandığı yolun çukurlar nedeniyle araçlara zarar verdiği gerekçesiyle köylüler yol kapatma eylemi gerçekleştirdi.  Borçka ilçesine bağlı toplam 5 bin nüfuslu Akpınar, Taraklı, Ambarlı, Avcılar ve Zorlu köylerine sağl

Artvin'de yol kapatma eylemi

 

Artvin'in Borçka ilçesi'nde 5 köyün kullandığı yolun çukurlar nedeniyle araçlara zarar verdiği gerekçesiyle köylüler yol kapatma eylemi gerçekleştirdi. 
 
Borçka ilçesine bağlı toplam 5 bin nüfuslu Akpınar, Taraklı, Ambarlı, Avcılar ve Zorlu köylerine sağlanan ulaşımdaki yolların araçlarına zarar verdiği gerekçesiyle toplanan yaklaşık 100 vatandaş, tepkilerini çukurlara kızıl ağaç fidanı ve patates ekerek gösterdiler. Uzun bir süre yolu ulaşımı kapatan köylüler, yetkililerin konuyla ilgili hiçbir çalışma yapmadıklarını söylediler.
 
Eyleme Borçka CHP İlçe Başkanı Arif Sönmez de destek verirken, köylü arkadaşlarının, hem yolun uzamasına hemde mevcut yollarının bozuk olmasından mağduriyet yaşandığını, sözün bittiği bir durum olduğunu ve bu yüzden destek vermek için aralarında yer aldığını ifade etti.
 
Akpınar Köyü Muhtarı Alı Görmüş ve Taraklı Köyü Muhtarı Hüseyin Cebir ise "Herkes muhtarlara tepki gösteriyor, bizde amirlerimize iletiyoruz ama bizde bir netice alamıyoruz, siyasiler de bize söz varıyor ama ne yazık ki hep 'yolunuz yapılacak' diye kandırılıyoruz" ifadesini kullandılar.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441