Akyazı'da sıkıntı sürüyor

Trabzon'da istinat duvarının çökmesi sonucu kapanan Karadeniz Sahil Yolu'nda ulaşım güçlükle sağlanıyor.Akyazı ve Yıldızlı mahalleleri arasındaki yamaçta bulunan bir binanın istinat duvarının, 15 Mart gecesi çökmesi ve kaya parçalarının yuvarlanması üzeri

Bölgesel 24.03.2015, 12:57
Akyazı'da sıkıntı sürüyor

Trabzon'da istinat duvarının çökmesi sonucu kapanan Karadeniz Sahil Yolu'nda ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Akyazı ve Yıldızlı mahalleleri arasındaki yamaçta bulunan bir binanın istinat duvarının, 15 Mart gecesi çökmesi ve kaya parçalarının yuvarlanması üzerine kapanan Karadeniz Sahil Yolu'nun Akçaabat-Trabzon şeridi, güvenlik nedeniyle söz konusu noktada kapalı tutuluyor.

Karayolunda Trabzon-Akçaabat güzergahında seyir halindeki araçların geçişi Akyazı stadyum sahası içinden sağlanırken, Akçaabat-Trabzon istikametindeki araçlar ise deniz tarafındaki şeridi kullanıyor.

Karayolları ekipleri, çökmenin meydana geldiği yamaçta, düşme tehlikesi bulunan taşları temizleme çalışmasına devam ediyor.

Öte yandan, Ahmet Demir'in kullandığı 19 SN 909 plakalı tır, dün gece kapalı olan yolu fark edemeyerek taşlı alana girdi. Kazada yaralanan olmazken araçta hasar meydana geldi.

Karadeniz Sahil Yolu'nun Akyazı ve Yıldızlı mahalleleri arasında kalan kısmındaki yamaçta yer alan binanın yan bölümündeki istinat duvarı 15 Mart'ta gece saatlerinde çökmüş, duvardaki kayalar ile arka kısmındaki hafriyat yola düşmüştü. Olayda, yoldan geçen bir minibüs zarar görmüş, araçtaki bir kişi hafif yaralanmıştı. Söz konusu bina ise tahliye edilmişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
samet berk 6 yıl önce
Tam bir Türkiye klasiği her yönüyle bizi özetliyor.

Acınacak halimiz var
MEHMET 6 yıl önce
3 tane kaya düştü 10 gün oldu yol kapalı. trafiğin ne şekilde işleyeceğine karar veremediler daha. yazıktır ayıptır. ordaki sıkıntı 3 tane 5 tane kaya değil. yukarıdaki bina, geriye kalan duvar.
MURAT BAŞKAN 6 yıl önce
stad içindeki yolun asfaltlanması gündemde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@