Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık!

İlkokul mezunu İnşaat ustasına yaptığı işin karşılığı 11 yıl önce kapanan Pamukbank'a ait çekler verildi. Ödeme günü geldiğinde bankayı bulamayan usta, dolandırıldığını anladı. ŞOK OLDULAR Trabzon'un Akçaabat İlçesinde resmi kurumun inşaat ihalesini alan

Bölgesel 31.01.2013, 11:47
Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık!
İlkokul mezunu İnşaat ustasına yaptığı işin karşılığı 11 yıl önce kapanan Pamukbank'a ait çekler verildi. Ödeme günü geldiğinde bankayı bulamayan usta, dolandırıldığını anladı.
 
ŞOK OLDULAR
 
Trabzon'un Akçaabat İlçesinde resmi kurumun inşaat ihalesini alan taşeron firmada inşaat ustasına ve çalışanlara emeklerinin karşılığı olarak firma tarafından 27 bin liralık çek ödendi. Ödeme günü geldiğinde parayı almak için bankayı arayan kişi, bankanın 11 yıl önce kapanan Pamukbank'a ait olduğunu görünce şok oldu soluğu cumhuriyet savcılığında aldı.
 
BANKAYI BULAMAYINCA UYANDI
 
Trabzon'un Akçaabat İlçesinde ki bir resmi kurumun inşaat ihalesini alan firma da taşeron olarak çalışan Metin Üren ve arkadaşları İş tesliminin ardından yaptıkları işin karşılığında kendilerine 27 bin liralık 3 ayrı çek verildi. Ödeme günü gelince çeklerin ait olduğu bankayı arayan İnşaat ustası Üren, tüm aramalarına rağmen bu çeklere ait bankayı bulamadı. Daha sonra kesilen çeklerin 11 yıl önce kapanan Pamukbank'a ait olduğunu öğrendi.
 
CAHİLLİĞİMDEN YARARLANDILAR
 
Yaşadıkları karşısında şok olan Talihsiz adam , kendisine işi veren firmaya giderek durumu öğrenmek isteyerek, parasını almak istedi. İddialara göre firma yetkilileri , kendisini tehdit ederek silahla kovaladıklarını söyledi. Yaşadıkları karşısında şok olan İnşaat ustası Üren, ""Ben ilkokul mezunuyum, cahil olabilirim ama bu yapılan bir vicdansızlıktır. Bana 11 yıl önce kapanan bir bankanın çeklerini vermişler. Çeklerin ödeme günü geldiğinde ise böyle bir bankanın olmadığını öğrendim" dedi
 
ORTADA KALDIM
 
Olayı İlçe Jandarma Karakoluna bildirdigini ifade eden Üren, "Oradan savcılığa gittim. Çeklerimle ilgili şuana kadar hiçbir gelişme yok. Çünkü bu firma sahipleri iflas ettiklerini söylüyorlar ancak başka yerlerde hala inşaat işi yapıyorlar. Köyüme gidemez oldum. Yanımda çalıştırdığım insanlara paralarını veremiyorum. Bende sonunda konuyu Başbakanlık şikayet hattı olan BİMER'e bildirdim. Orası da beni Trabzon Valiliğine git durumu anlat diyerek yönlendirme yaptı. Ancak günlerdir hiçbir şekilde valilik ile görüşemiyorum. Ben hakkımı nereden arayacağım diyerek yetkililere seslendi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@